Dreame R20 – wygodny odkurzacz pionowy [TEST]

Dreame R20
Dreame R20

Odkurzacze pionowe to przede wszystkim bardzo wygodne urządzenia, które pozwalają w szybki sposób rozpocząć sprzątanie – zarówno podłóg, jak i dywanów, mebli czy nawet samochodu. Sprawdziliśmy jeden z ciekawszych modeli, czyli Dreame R20!

Dreame R20 – specyfikacja

Odkurzacz bezprzewodowy Dreame R20 cechuje się poniższą specyfikacją.

 • Rodzaj odkurzacza: Pionowy, bezprzewodowy
 • Moc silnika: 570 W
 • Moc ssania: 190 AW, 27000 Pa
 • Deklarowany czas pracy: 90 minut
 • Czas ładowania: 4 godziny
 • Pojemność zbiornika: 0,6 l
 • Konstrukcja: Bezszczotkowy silnik, podświetlenie LED w nasadzce, wyświetlacz LCD
 • Stopnie filtracji: 5
 • Funkcje: Automatyczne dopasowanie mocy ssania do poziomu zanieczyszczenia podłogi, wskazywanie poziomu zanieczyszczenia
 • Wyposażenie standardowe: 2w1 szczelinówka i szczotka do kurzu, adapter, elastyczna końcówka, mini elektroszczotka, rura przedłużająca, ścienna stacja dokująca, szczotka obrotowa miękka, szczotka uniwersalna, zasilacz
 • Masa: 1,67 kg

Kup odkurzacz pionowy Dreame R20 w sklepie Komputronik!

Dreame R20
Dreame R20

Dreame R20 – test

Dreame R20 to odkurzacz pionowy zasilany wymiennymi akumulatorami. To oznacza, ze nie musimy rozwijać żadnych kabli i szukać gniazdka elektrycznego, dzięki czemu możemy od razu zacząć sprzątać, bez większego zastanawiania się. Dreame R20 nada się do odkurzania zarówno podłóg, jak i dywanów, mebli, stolików czy wnętrz samochodów. Pomaga w tym zestaw sprzedażowy.

Dreame R20
Dreame R20

No właśnie, bo Dreame R20 wyróżnia się, przede wszystkim, całkiem bogatym zestawem sprzedażowym. Na start dostajemy wszystko to, co nam potrzebne. No, może oprócz dodatkowej baterii, bo choć ta jest wymienna, tak producent nie dorzuca drugiej do pudełka. Jak ktoś ma całkiem sporo powierzchni do sprzątania na raz, to musi wyposażyć się w dodatkowy akumulator w swoim zakresie.

Dreame R20
Dreame R20

Oczywiście Dreame R20 współpracuje ze stacją dokującą, którą możemy powiesić gdzieś w domu, co pomaga nie tylko w szybkim podłączaniu do ładowania, ale też utrzymuje sprzęt gdzieś “pod ręką” do szybkiego użycia.

Dreame R20
Dreame R20

Wyświetlacz w jednostce centralnej wyróżnia się ciekawą funkcją. Mianowicie, oprócz poziomu naładowania, pokazuje też stan czystości podłogi. I tak zielony kolor oznacza, że jest ona czysta, a czerwony, że zanieczyszczona. To pozwala odkurzaczowi na dobranie odpowiedniej mocy sprzątania. Warto też dodać, że szczotka ma podświetlenie, które pomaga w dokładnym sprzątaniu.

Dreame R20
Dreame R20

Odkurzacz dobrze wypadł w naszych testach sprzątania. Sprzęt wzorowo zebrał rozsypane zabrudzenia, paprochy i inne drobinki. Po odkurzaniu możemy szybko opróżnić pojemnik – wystarczy nad śmietnikiem otworzyć przycisk. Zostało to tak zaprojektowane, aby nie ubrudzić sobie rąk.

Dreame R20
Dreame R20

Dreame R20 – pełna recenzja

Z pełną recenzją odkurzacza zapoznacie się poniżej.

Artykuł sponsorowany. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Dreame. Partner nie miał wpływu na treść i opinię w filmie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!