Druga wersja Asus ROG Phone na widoku

Asus ROG Phone

Pamiętacie jeszcze Asus ROG Phone? Ten gamingowy smartfon cieszył się sporą popularnością i oferował naprawdę wiele. Mimo wysokich cen, jakie trzeba było płacić za ten telefon – bowiem dochodziły one do 900 czy 1100 $ – firma postanowiła wydać drugą wersję. Konkurencja nie śpi, coraz więcej pojawia się smartfonów tego typu, więc Asus zdecydował, że potrzeba drugiego wydania.

Trzeci kwartał tego roku

Wtedy możemy spodziewać się premiery Asus ROG Phone „2”. Według doniesień DigiTimes, na ten okres planowana jest prezentacja, więc nie jest to w stu procentach potwierdzone info, jednak dość wiarygodne. Oficjalnym partnerem reklamowym ma zostać Tencent a sam producent zamierza skupić się na czerpaniu zysków z rynku Chińskiego, w którym rośnie zapotrzebowanie na takie telefony.

Warto wspomnieć, że współpraca z Tencent miała już wcześniej miejsce. Zatem musiała być na tyle owocna, że zdecydowano się na jej kontynuację.

Asus ROG Phone

Asus ROG Phone w nowej wersji, ma być pierwszym urządzeniem od tego producenta w nowej strategii firmy. Zdecydowano w zeszłym roku, że dobrym pomysłem na zmniejszenie wydatków będzie ograniczenie klas telefonów. Co za tym idzie, nie spotkamy już klasy budżetowej czy średniej, lecz jedynie modele flagowe. Zobaczymy, czy czasem się nie przejadą na tym – a może wręcz odwrotnie, będzie to strzał w „10”?

Krótkie przypomnienie specyfikacji

Zeszłoroczny model oferował nam procesor Snapdragon 845, którego wspierało 8 GB RAMu i 128 GB pamięci wbudowanej. Telefon ma ekran o przekątnej 6-ciu cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości FullHD+. Całość pracuje na baterii o pojemności 4000 mAh, które ładujemy korzystając z szybkiego ładowania. Na tyle telefonu znalazło się miejsce na podwójny aparat 12 + 8 Mpix, natomiast z przodu znajdziemy jedno oczko 8 Mpix.

Telefon oferował sporo rozwiązań „antygrzejących” jak system GameCool a także parę dodatków. Warto przypomnieć chociażby o AirTriggers, AeroActive Cooler czy możliwości podłączenie Mobile Desktop Dock, przez co telefon mógł stać się komputerem. Jak widać, Asus nie narzeka na brak kreatywności – w pewnym sensie. Druga generacja czymś nas zaskoczy? Pozostaje nam czekać na więcej informacji.

Podoba wam się strategia i pomysł Asus? Czekacie na gamingowca od nich?

Dodaj komentarz
Total
3
Share