Drugi kwartał tego roku nie był zbyt dobry dla Netflixa. Amerykański gigant traci klientów

netflix logo

Netlix. Usługa streamingowa pozwalająca oglądać ogrom filmów czy seriali. Sam jestem ogromnym fanem tego rozwiązania i korzystam z niego tak naprawdę każdego dnia. Amerykański gigant jednak nie może pochwalić się zbyt dobrymi wynikami za drugi kwartał 2019 roku.

Netflix traci klientów

Amerykański gigant rozczarował inwestorów co widać po cenach akcji. Te spadły aż o 11%, a wszystko wskazuje na to, że spadki jeszcze się nie zakończyły. Wszystko przez to, że z Netflixa w drugim kwartale 2019 roku zrezygnowało aż 130 000 klientów w samych Stanach Zjednoczonych, a dołączyło jedynie 350 000. Co więcej w tym okresie czasu na całym świecie zarejestrowało się 2,8 miliona użytkowników. Liczba ta wydaje się naprawdę imponująca, ale jednocześnie jest to mniej niż połowa tego co zakładano.

Tym samym drugi kwartał 2019 roku jest najgorszym okresem czasu dla Netflixa od roku 2011, w którym wzrost cen spowodował odejście aż 800 000 użytkowników w samych Stanach Zjednoczoncyh. Co ciekawe trzy z czterech prognoz w ostatnich latach dla drugiego kwartału nie były zgodne z rzeczywistością. Oczywiście dyrektor generalny, Reed Hastings, zapewnia, że problem ten jest jednorazowy, a sytuacja amerykańskiego giganta na rynku jest wręcz rewelacyjna i nigdy nie była w lepszej formie. Czy tak jest w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po wynikach za trzeci kwartał tego roku.

Inwestorzy mają obawy co do Netflixa

Już od jakiegoś czasu inwestorzy nie byli pewni czy Netflix radzi sobie tak dobrze jak deklaruje. Firma ta wydaje ogromne kwoty na promocje i tworzenie nowych filmów czy seriali. Tym samym wydatki często są większe niż przychody, a to sprawia, że amerykański gigant może przestać być rentowny. Czy to oznacza, że inwestorzy już niedługo odwrócą się od Netflixa? Szczerze mówiąc nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków, ale firma z Państwa Środka musi zrobić coś by następne kwartały nie były tak słabe jak ten miniony.

Korzystacie z Netflixa? Które filmy z seriale skradły wasze serca? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!