DuckDuckGo Browser na macOS już jest! Co oferuje?

DuckDuckGo Browser
DuckDuckGo Browser

Jak ktoś chciałby zacząć korzystać z ciekawej przeglądarki internetowej z zestawem gotowych narzędzi nastawionych na prywatność, to już może zainstalować DuckDuckGo Browser na macOS!

DuckDuckGo Browser już na macOS

Jak ktoś jest zainteresowany to już teraz zainstaluje sobie przeglądarkę internetową DuckDuckGo Browser w wersji Beta w systemach macOS. Dlaczego warto się zdecydować akurat na tę aplikację? Cóż, deweloperzy postanowili zaserwować nam zestaw ciekawych narzędzi dbających o prywatność.

DuckDuckGo Browser
DuckDuckGo Browser

Mowa tu chociażby o Duck Player, czyli odtwarzaczu multimediów, który pozwala nam oglądać materiały z YouTube bez potrzeby narażania się na śledzenie przez Google. To też zablokuje opcję budowania naszego profilu przez YouTube i nie będziemy dostawać treści na podstawie śledzenia.

DuckDuckGo Browser
DuckDuckGo Browser

Wszelkie dane, w tym historia przeglądania, są trzymane lokalnie na komputerze. Natomiast specjalny dodatek pozwala nam na automatyczne usuwanie okien pytających o wykorzystywanie ciasteczek. W przeglądarkę wbudowano także funkcję ochrony naszej skrzynki mailowej poprzez usługę DuckDuckGo Email Protection. Co ciekawe, DDG Browser świetnie integruje się z menedżerem haseł BitWarden, a także został wbudowany adblocker. DuckDuckGo Browser został zbudowany w oparciu o WebKit, czyli silnik znany z Safari (zapowiadano to już jakiś czas temu). Podobno nowa przeglądarka jest o wiele wydajniejsza od Chrome.

DuckDuckGo Browser
DuckDuckGo Browser

DuckDuckGo Browser na 100% pojawi się również na komputerach z systemem Windows. Podobno aplikacja jest w trakcie tworzenia.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!