DuckDuckGo najpopularniejszą wyszukiwarką w Europie nie licząc Google

duckduckgo

Jakiś czas temu parlament Unii Europejskiej zadecydował, że użytkownicy Androida powinni mieć wybór z jakiej wyszukiwarki chcą korzystać. Wszystko przez to, że automatyczne otwieranie Googli zostało uznane za działanie prowadzące do monopolu na rynku. Teraz poznaliśmy najpopularniejszą przeglądarkę na Starym Kontynencie!

DuckDuckGo cieszy się sporą popularnością

Oczywiście niekwestionowanym numerem jeden jest nadal wyszukiwarka Google. I trudno się temu dziwić, ponieważ tak naprawdę każdy z nas od dłuższego czasu z niej korzystał i najzwyczajniej w świecie był do niej przyzwyczajony. Niemniej jednak teraz każda z osób, która zakupi smartfon z Androidem i po raz pierwszy uruchomi Sklep Play zobaczy ekran, w którym możemy wybrać z jakiej wyszukiwarki chcemy korzystać. Oczywiście wybór ten możemy później zmienić jeśli wybrana wyszukiwarka nie przypadnie nam do gustu. Jeszcze w tym roku ekran ten ma pojawiać się przy samej konfiguracji telefonu.

Tak naprawdę najpopularniejszą wyszukiwarką nie licząc oczywiście Google jest DuckDuckGo. Przeglądarka ta może zawdzięczać swoją popularność bardzo dużej prywatności oraz dbaniu o dane użytkowników. DuckDuckGo wygrało tak naprawdę we wszystkich krajach nie licząc Wielkiej Brytanii. W UK numerem jeden został Bing, ale wyszukiwarka ta cieszy się popularnością jedynie w tym kraju. W innych państwach Starego Kontynentu nie znalazła się ona nawet na podium.

Zobacz także: Nowy Apple Pencil z jeszcze większą liczbą gestów i aparatem? Wszystko na to wskazuje!

Oprócz DuckDuckGo sporą popularnością cieszą się także Info.com, PrivacyWall, Qwant oraz Yandex. Wyniki te pokazują, że użytkownicy są coraz to bardziej świadomi i chcą, aby ich dane były odpowiednio chronione i nie przekazywane innym serwisom. Czy któraś w wyszukiwarek będzie w stanie zagrozić pozycji Google w najbliższym czasie? Szczerze mówiąc myślę, że nie. Jak już wspominałem wcześniej przyzwyczajenie do Google jest na tyle duże, że spora część użytkowników może nie chcieć zmienić wyszukiwarki tej na coś innego.

Z jakiej wyszukiwarki korzystacie na swoim smartfonie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!