Nowy Apple Pencil z jeszcze większą liczbą gestów i aparatem? Wszystko na to wskazuje!

Nowy Apple Pencil z jeszcze większą liczbą gestów i aparatem? Wszystko na to wskazuje!

Moim zdaniem połączenie iPada z Apple Pencil to naprawdę świetny zestaw, który może przydać się naprawdę ogromnej liczbie użytkowników. I potwierdza to fakt, że akcesorium to sprzedaje się wręcz rewelacyjnie na całym świecie. Niemniej jednak gigant z Cupertino nie zamierza zwalniać tempa i już pracuje nad kolejną generacją tego urządzenia.

Nowy patent Apple

Apple zgłosiło w amerykańskim biurze patentowym nowy patent dotyczący właśnie inteligentnego rysika. Oczywiście nawet zdobycie patentu nie oznacza, że produkt ten faktycznie trafi na rynek, ale jednocześnie sprzęt ten zapowiada się naprawdę ciekawie. Tym samym nie chce mi się wierzyć w to, że gigant z Cupertino nie wprowadziłby na rynek czegoś, co mogłoby okazać się jeszcze większym hitem sprzedażowym niż poprzednie generacje Apple Pencil. Czym zatem ma wyróżniać się nowość amerykańskiego producenta? Przyjrzyjmy się jej bliżej, bo jest na czym zawiesić oko.

ipad

Przede wszystkim ciekawostką jest wprowadzenie zupełnie nowych gestów. Oczywiście na tę chwilę ciężko powiedzieć o jakie dokładnie gesty chodzi, ale miejmy nadzieję, że mowa o zwiększonej liczbie wykrywanych poziomów nacisku oraz także o możliwości sterowania iPadem bez konieczności dotykania go rysikiem. Jeśli faktycznie plotki odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości to może okazać się, że Apple Pencil będzie na tyle użyteczny, że nikt nie będzie wyobrażał sobie kupowania iPada bez niego.

Zobacz także: Smart Battery Case dla iPhonów wadliwe? Apple rozpoczyna program wymiany tych akcesoriów

To jednak nie jedyna nowość. Nowy Apple Pencil ma być także wyposażony w kamerę oraz mikrofon. Rozwiązanie to ma być przydatne do prowadzenia wideorozmów (z podglądem drugiej osoby oczywiście na ekranie iPada). Dodatkowo wbudowany aparat ma być wykorzystywany także do szybkich zdjęć czy skanów dokumentów, a fotografie te będą automatycznie przesyłane na wybrane urządzenie. I brzmi to naprawdę dobrze. Oczywiście ogromną zagadką pozostaje cena nadchodzącej nowości. Bez wątpienia będzie drożej niż w przypadku poprzedniej generacji Apple Pencil, ale miejmy nadzieję, że nadal zakup będzie opłacalny.

Co myślicie o Apple Pencil? Korzystacie na co dzień z tabletów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!