Duża moc w małej obudowie, czyli XPG GAIA

XPG GAIA

XPG to seria produktów firmy ADATA, które przeznaczone są dla graczy. Do ich portfolio trafia teraz także minikomputer, XPG GAIA. Zapewnia on naprawdę wysoką wydajność przy niewielkich wymiarach. Co skrywa w środku ta mała skrzyneczka?

Chciałbyś mieć komputer stacjonarny, ale nie masz miejsca?

XPG GAIA to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni przy swoim stanowisku pracy. Obudowa tego minikomputera ma wymiary 238x96x216 mm, a waży nieco ponad 3.2 kg. Nie będzie on zatem zajmował dużo miejsca na naszym biurku, bez problemu postawimy go obok monitora. Jeśli uważacie, że nie możecie mieć stacjonarki, bo zajmuje za dużo miejsca, oto jest coś dla Was.

XPG GAIA

Za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i9-9980HK, którego taktowanie wynosi maksymalnie 5 GHz. Dzięki niskiemu TDP, które wynosi 45 W, nie musimy martwić się o zbyt wysokie temperatury. Współpracuje on z dwoma kośćmi RAM-u po, każda po 16 GB z taktowaniem 3200 MHz. Niestety, ale nie znajdziemy tutaj dedykowanej karty graficznej. Możemy jednak doposażyć go w takową, jedynym ograniczeniem jest długość – maksymalnie 202 mm. Swoje dane możemy magazynować na dysku SSD XPG SX8200 Pro o pojemności 2 TB. Do podzespołów prąd dostarcza zasilacz o mocy 500 W z certyfikatem 80 Plus Platinum, którego poziom hałasu nie przekroczy 40 dB.

XPG GAIA

Z tyłu minikomputera XPG GAIA znajdziemy cztery porty USB typu A 3.1, dwa gigabitowe porty Ethernet, dwa porty Thunderbolt 3 oraz po jednym porcie HDMI 2.0a oraz combo jack 3.5 mm. Ponadto, na wyposażeniu znalazła się także karta sieciowa ze wsparciem Wi-Fi 6, a do tego możemy podłączyć do niego różne peryferia poprzez Bluetooth 5.1.

XPG GAIA

Myślę, że po dodaniu jakiejś dedykowanej karty graficznej, taka jednostka zapewni nam naprawdę świetną wydajność w grach. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, często spotykam się z tym, że ktoś woli kupić laptopa ze względu na gabaryty. XPG GAIA to wyjście naprzeciw oczekiwaniom takich klientów. Aktualnie jest on dostępny jedynie na rynku amerykańskim oraz japońskim, ale niewykluczone, że zadebiutuje on także w Europie.

Co sądzicie o XPG GAIA? Kupilibyście taki minikomputer?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!