Chcesz mieć Dynamic Island na Androidze? Użyj tej aplikacji!

DynamicSpot
DynamicSpot

Apple iPhone 14 Pro wprowadził coś nowego, a mianowicie Dynamic Island. Jest to wykorzystanie dziury w ekranie jako taskbar, co jest dosyć oryginalnym podejściem. Już możemy mieć to na Androidzie – wystarczy aplikacja DynamicSpot.

DynamicSpot da Ci Dynamic Island na Androidzie

W Sklepie Google Play już znajdziecie aplikację DynamicSpot. Co ona robi? W zasadzie dodaje funkcjonalność Dynamic Island z iPhone’a 14 Pro na telefonach z Androidem. Co prawda, nadal nie mamy takiego samego wycięcia w ekranie, ale za to wyświetla się taka “pastylka”.

DynamicSpot
DynamicSpot

Faktycznie aplikacja sprawia, że na górnym pasku pokazuje się zadanie uruchomione w tle. W ustawieniach mamy też opcję włączenia wyświetlania dwóch różnych zadań i działa to podobnie jak w iOS. Mało tego, gesty działają również podobnie. Kliknięcie w pastylkę sprawia, że przechodzimy do danej aplikacji, a przytrzymanie uruchamia specjalny widget.

DynamicSpot
DynamicSpot

W ustawieniach aplikacji możemy dodać programy, które współpracują z DynamicSpot, a także zmienić położenie pastylki. Niestety, ta i tak niezbyt dobrze pasuje do interfejsu Androida. W moim przypadku – na OnePlusie Nord 2 – zakrywa inne elementy na górnym pasku, przez co korzystanie z rozwiązania jest niewygodne.

DynamicSpot
DynamicSpot

Ale możliwe, że na innych smartfonach DynamicSpot ma więcej sensu. Dlatego też myślę, że warto przetestować program – tym bardziej, że jest darmowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!