No i mamy Dynamic Island na Androida i to w Xiaomi!

Apple iPhone 14 Pro - Dynamic Island w iOS
Apple iPhone 14 Pro – Dynamic Island w iOS – 1

Przyznam szczerze, że Dynamic Island to nowość w iPhone 14 Pro, która szczególnie mi się spodobała. Faktycznie ta funkcja sprawia, że multitasking na smartfonie jest nieco przyjemniejszy i łatwiejszy. Tym samym producent ciekawie wykorzystał istnienie dziury w ekranie. No i wiadomo – nie trzeba było długo czekać, aż ktoś to skopiuje na Androida.

Dynamic Island już na Androidzie

Dynamic Island to nazwa własna dziury w ekranie, w której to ukryto aparat czy też moduł do Face ID. Jest to rozwiązanie znane z Androida od dawna, jednak producenci próbowali w zasadzie udać, że tej dziury tam nie ma – maskując chociażby za pomocą większych pasków stanu. Apple postanowiło jednak wykorzystać to na swój sposób i tym samym właśnie zbudowali wokół tej dziury cały system, który pozwala uruchamiać dane aplikacje – na przykład timer czy odtwarzacz muzyki. To pozwala na szybkie przeskakiwanie, lepszą kontrolę i znaczniejszą wygodę.

Apple iPhone 14 Pro - Dynamic Island w iOS
Apple iPhone 14 Pro – Dynamic Island w iOS – 2

No i to była kwestia chwili, że ktoś to przeniesie na Androida. Właśnie pojawiło się w sieci nagranie pokazujące działanie Dynamic Island na telefonie Xiaomi z nakładką MIUI. W zasadzie jest to społecznościowy motyw systemowy o nazwie Grumpy UI i jest dostępny w języku chińskim. I działa podobnie jak w iPhone 14 Pro – chowa dziurę w ekranie, choć w tym przypadku ta jest w rogu.

Podobno motyw jest w trakcie sprawdzania. Jeśli Xiaomi go zaakceptuje to ten wejdzie do MIUI Themes Store. Niestety muszę dodać, że raczej będąc w Polsce go nie pobierzecie. Trzeba jednak przyznać, że udało się rozwiązanie skopiować naprawdę szybko, bo dopiero co była premiera nowych telefonów Apple.

Źródło: @vvaiibhav

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!