Dyrektor submarki Xiaomi zdradza szczegóły specyfikacji Redmi Note 8

Dyrektor submarki Xiaomi zdradza szczegóły specyfikacji Redmi Note 8

Muszę przyznać, że smartfony z serii Redmi Note są wyjątkowo bliskie mojemu sercu. Sam korzystałem z kilku urządzeń z tej rodziny i z niecierpliwością czekam na kolejną generację. Teraz sam dyrektor submarki Xiaomi podzielił się pewnymi informacjami na temat specyfikacji Redmi Note 8!

Redmi Note 8 ma być przełomem dla serii

Już kilka dni temu pojawiły się informacje na temat tajemniczego smartfona Redmi z aparatem 64 Mpix. Oczywiście wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że będzie to Redmi Note 8. Lu Weibing przyznał, że nadchodzące urządzenie submarki Xiaomi będzie ogromnym krokiem w przód w porównaniu do Redmi Note 7. Jednocześnie przyznał on, że nowy smartfon z tej serii nie będzie mieć aparatu 48 Mpix. Tym samym możemy być wręcz pewni, że głównym oczkiem będzie właśnie nowa 64-megapikselowa matryca Samsunga.

Dyrektor submarki Xiaomi zdradza szczegóły specyfikacji Redmi Note 8

Na plecakch mają znaleźć się aż cztery oczka. Oprócz głównego aparatu mamy znaleźć tam teleobiektyw, obiektyw superszerokokątny oraz matrycę typu ToF lub obiektyw do zdjęć makro. Takie połączenie do tej pory mogliśmy znaleźć jedynie we flagowcach i bez wątpienia wykorzystanie go w średniaku byłoby sporym zaskoczeniem. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności znacznie przekraczającej 4000 mAh. Bardzo możliwe, że Redmi Note 8 otrzyma identyczne ogniwo jak Redmi 8A czyli takie o pojemności 5000 mAh. Jednocześnie Lu Weibing zaznaczył, że smartfon będzie wspierać szybsze ładowanie niż 10 W.

Zobacz także: Europejska premiera Xiaomi Mi 9T Pro odbędzie się już 20 sierpnia?

Niestety, ale dyrektor submarki Xiaomi nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat procesora. Plotki i przedpremierowe przecieki mówią o MediaTeku Helio G90T. Bez wątpienia zastąpienie Snapdragona jednostką tajwańskiego producenta nie spotka się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez fanów marki, ale poczekałbym z osądami do premiery, a następnie pierwszych testów. MediaTek Helio G90T wydaje się być naprawdę ciekawym procesorem i miejmy nadzieję, że sprosta on oczekiwaniom. Premiera Redmi Note 8 powinna odbyć się w czwartym kwartale tego roku.

Co myślicie o specyfikacji Redmi Note 8? Czekacie na oficjalną prezentację tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!