EA Access w końcu trafi na PS4. Start usługi już w lipcu tego roku!

ea access ps4

EA Access to usługa abonamentowa, która od dłuższego czasu była dostępna dla konsoli Xbox One oraz dla komputerów PC poprzez platformę Origin. Do tej pory Sony nie chciało się zgodzić aby usługa ta pojawiła się w PlayStation Store. Teraz sytuacja się zmieniła!

EA Access w końcu na PlayStation 4

Wcześniej Sony bało się, że wprowadzenie EA Access na konsole PS4 spowoduje znaczący spadek sprzedaży i jednocześnie zmniejszenie przychodów z sprzedaży gier poprzez PlayStation Store. Po czterech latach japoński producent porozumiał się z EA i już w lipcu tego tego roku posiadacze najnowszej generacji konsoli Sony będą mogli wykupić specjalny abonament. Cena usługi będzie wynosić 5 dolarów (ok. 20 zł) za miesiąc oraz 30 dolarów (ok. 115 zł) za cały rok.

PlayStation 4
PlayStation 4

Czym jest EA Access? Jest to usługa abonamentowa oferująca dostęp do ponad 50 gier firmy EA. W bibliotece znajdziemy takie produkcje jak FIFA 19, NHL 19, NBA Live 2019, A Way Out, Sims 4 czy Mass Effect Andromeda. To jednak jeszcze nie wszystko. Wszyscy subskrybenci mają możliwość testowania nowych gier przez dokładnie 10 godzin. Niby niewiele, ale często to wystarczy aby zdecydować czy jakaś produkcja przypadnie nam do gustu czy też nie. Co więcej po zakupieniu abonamentu otrzymujemy stały (dostępny przez cały okres usługi) 10-procentowy rabat na kupno cyfrowych gier EA w PlayStation Store.

Zobacz też: Prace nad PlayStation 5 potwierdzone. Sony nie próżnuje!

Na tę chwilę pojawia się tylko jeden problem, który może nie przypaść do gustu graczom. Jeśli posiadacie EA Access na Xbox One czy PC to aby móc grać w gry firmy EA na PlayStation 4 będziecie musieli po raz kolejny dokonać płatności. I chociaż informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona to wszystko wskazuje na to, że tak to właśnie będzie wyglądać. Już wcześniej EA rozdzieliło abonamenty na PC i Xbox One, a co za tym idzie każda platforma wymaga osobnego wykupienia abonamentu. Szkoda. Miejmy jednak nadzieję, że EA Access znajdzie swoich fanów także na konsolach PlayStation 4.

Korzystacie z EA Access? A może wyczekiwaliście rozpoczęcia tej usługi na PS4? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz