EA Play częścią Xbox Game Pass??

EA Play częścią Xbox Game Pass??

Tak, dobrze widzicie! Już w najbliższym czasie doczekamy się gier Electronic Arts w ramach subskrypcji Xbox Game Pass! EA Play oficjalnie zostanie częścią abonamentu już 10 listopada tego roku – nie możemy się doczekać.

Skąd ta współpraca?

Microsoft nie wyrobił się za bardzo ze swoimi tytułami na premierę najnowszych konsoli, stąd pytanie, co robimy dalej? Firma nie chce pójść w ślady PlayStation, które do dzisiaj nie ma odzewu co z grami na wyłączność. Xbox bardzo stara się, by granie w tytuły multiplatformowe było u nich najbardziej atrakcyjne.

Jakich marek możemy się spodziewać?

Wiemy już, że Microsoft wykupił między innymi Zenimax z całą Bethesda wraz z takimi markami jak Doom, Wolfenstein, Fallout i The Elder Scrolls. Oprócz tego, tak jak tytuł głosi, nawiązali oni współpracę z Electronic Arts. Pozwoli to na na dostęp do biblioteki gier EA Play. Już od jakiegoś czasu mogliśmy się tego spodziewać, jednak już oficjalnie znamy datę startu podrasowanej usługi Xbox Game Pass Ultimate i zaplanowana ona jest na dzień światowej premiery konsol Xbox czyli na 10 października 2020 roku.

EA Play częścią Xbox Game Pass??

Doom Eternal jako pierwszy większy tytuł.

Już wiemy, że pierwszym większym tytułem w Xbox Game Pass będzie Doom Eternal czyli świeża na rynku strzelanina. Ma ona pojawić się w ramach abonamentu na konsole oraz w usłudze xCloud. Na komputery pojawi się ona dopiero w grudniu, ale spokojnie pececiarze, w ramach pocieszenia dostaniecie również Drake Hollow. Równy tydzień po Doom Eternal dołączą do drużyny również Forza Motorsport – odrazu na trzy opcje czyli konsole, PC i smartfony. Posiadacze konsol i PC dostaną też w tym czasie dostęp do Ikenfell a osoby posiadające Xbox One dostęp do Brutal Legend.

Co sądzicie o tej kooperacji? Cieszycie się?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!