Easter Egg z Androida Q zauważony na Essential Phone

android q

Android Q będzie miał swoją premierę już naprawdę niedługo, a jego wersje Beta są dostępne w coraz to kolejnych odsłonach na przeróżnych smartfonach. Na jednym z nich, a dokładnie na Essential Phone, zauważono Easter Egg, który będzie obecny w Androidzie Q.

Easter Egg na Androidzie Q to łamigłówka

Android Q Beta jest wypuszczany na kilka przeróżnych modeli. Jednym z nich jest Essential Phone, który uzyskał szóstą odsłonę Bety i jak się okazuje, jako jedyny smartfon otrzymał Easter Egg. Jeśli nie jesteś w temacie: niemalże każda wersja Androida ma ukrytą w sobie mini grę, na przykład wyrzucanie żelek poza ekran czy klon Flappy Bird.

Nie inaczej będzie w przypadku Androida Q, który w finalnej wersji również otrzyma takową grę. Jednak nie musimy czekać aż do premiery nowego Zielonego Robocika aby dowiedzieć się jaka to będzie gra. Pojawiła się ona bowiem już w szóstej Becie na Essential Phone. Po uruchomieniu odpowiedniego ekranu w Informacje o telefonie, na szarym tle w paski pokażą nam się dwie cyfry (1 i 0) oraz napis Android.

Ułożenie tychże cyfr w literę Q przeniesie nas do właściwiej mini gry. Jest to łamigłówka, której rozwiązanie daje nam logo jakiegoś elementu systemowego. Na poniższych zrzutach ekranu jest to grafika, która wyświetla się przy podgłaszaniu dźwięku (Volume Up).

Ciekawi mnie to dlaczego Easter Egg pojawił się tylko na Essential Phone i został kompletnie pominięty nawet na smartfonach prosto od Google’a, czyli na Pixelach. Póki co, czekam na wersję stabilną Androida Q, która ma pojawić się jeszcze w tym kwartale, a więc w ciągu najbliższych ~45 dni.

Podoba się Wam Easter Egg z Androida Q? Dajcie znać w komentarzu!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!