Edycja tych wiadomości to nowy pomysł Google

RCS
fot.Pixabay.com

Technologia stale się rozwija dając ludziom nowe możliwości. Bardzo często udoskonala się stare rozwiązania, które zmieniają się o 360 stopni. Znaczącą reformę przechodzą zwykłe SMS-y zmieniając się w wiadomości RCS. Google wprowadza kolejne udogodnienie, czyli edycję.

Wiadomości RCS od Google z nową funkcją

Muszę przyznać, że czas najwyższy, aby wprowadzić takie działanie. Większość konkurencyjnych aplikacji, które w tych czasach zaczynają “wypychać SMS-y” otrzymując dodatkowe możliwości. Google udoskonala swoją aplikację do wysyłania wiadomości RCS wprowadzając opcję edycji przesłanej treści. Na czym dokładnie ma polegać takie działanie? Tuż po wysłaniu wiadomości mamy 15 minut na edycję przesłanej treści. Odbiorca będzie mógł zobaczyć oryginał, dotykając i przytrzymując samą wiadomość. Niestety funkcja zadziała pod warunkiem, że wszystkie osoby, które chcą zobaczyć pierwotną wiadomością muszą mieć włączoną edycję wiadomości. Należy pamiętać, że w komunikacie jest mowa tylko i wyłącznie o wiadomości RCS. Opcja nie będzie możliwa w przypadku standardowych SMS-ów.  

Wiadomości Google RCS

W tym miejscu warto przypomnieć czym dokładnie jest RCS. Ten nowy standard umożliwia wysyłanie pojedynczej wiadomości o maksymalnej wadze 100 MB. Czego nie uświadczymy przy zwykłych SMS-ach? RCS ma przypominać popularne komunikatory (np. messenger, iMessage). Znajdziemy tu znane rozwiązanie pokazujące, że ktoś właśnie odpisuje na naszą wiadomość. Z pewnością korzystaliście z tego rozwiązania na swoich urządzeniach, ponieważ wiadomości RCS są dostępne również w standardowych aplikacjach SMS oferowanych przez różnych producentów smartfonów.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!