EKG trafiło w końcu do Apple Watch 4 z aktualizacją watchOS 5.1.2

apple watch 4 1

Apple Watch 4 został zaprezentowany podczas jesiennej konferencji Apple razem z nowymi iPhone’ami oraz iPadem Pro. Zegarek trafił do sprzedaży 21 września, ale brakowało w nim jednej, kluczowej dla niektórych użytkowników funkcji, funkcji. Gigant z Cupertino wprowadził ją jednak z najnowszą aktualizacją!

Elektrokardiograf w końcu działa

EKG mierzone jest za pomocą dwóch elektrod. Pierwsza z nich umiejscowiona jest na cyfrowej koronie, a druga na tylnej obudowie urządzenia. Oczywiście wymagana jest także specjalna aplikacja. Po jej uruchomieniu trzeba przyłożyć palec do korony zegarka i odczekać kilka sekund. Po pomiarze na ekranie Apple Watch 4 pojawią się wszystkie informacje. Nie jest to bez wątpienia pomiar medyczny, ale dla osób mających problemy z sercem może być to świetny sposób na codzienne monitorowanie jego pracy. Wszystkie dane możemy przeglądać na ekranie zegarka lub na sparowanym iPhonie.

apple watch 4

Elektrokardiograf zaczął działać dopiero po najnowszej aktualizacji oprogramowania WatchOS do wersji 5.1.2. Na dzień dzisiejszy funkcja ta działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Czy to oznacza, że mieszkańcy innych krajów na dobre będą pozbawieni tego rozwiązania? Niekoniecznie. Coraz częściej słyszymy do niesienia o próbie porozumienia się Apple z Unią Europejską. Problemem są certyfikaty i pozwolenia, którą muszą zostać wydane przez konkretne państwa.

Oczywiście pojawiły się już głosy o możliwości sprowadzenia Apple Watch 4 bezpośrednio do naszego kraju z Stanów Zjednoczonych i przełączenia regionu na USA. Niestety, ale nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. EKG nadal nie będzie działać, a co za tym idzie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wprowadzenie tej funkcji oficjalnie na teren krajów Unii Europejskiej. Kiedy to się stanie? Najprawdopodobniej nie w najbliższej przyszłości. Pozostaje nam czekać na kolejne plotki i doniesienia!

Czekacie na wprowadzenie EKG w Apple Watch 4 na terenie naszego kraju? A może waszym zdaniem jest to całkowicie zbędna funkcja? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!