Elephone A5 zaprezentowany. Jest 5 aparatów, niewiadomej jakości…

elephone a5 (1)

Zaledwie rano pisaliśmy o tym, że Elephone chce w swoim najnowszym urządzeniu wykorzystać nie dwa, nie trzy, a aż pięć aparatów, a już dziś model oznaczony jako A5 został zaprezentowany światu. 

Prawdziwe wojny klonów

Rynek smartfonów stał się niezwykle nudny. Producenci prześcigają się w coraz to mocniejszych rdzeniach, ilości RAMu czy liczby oczek na pleckach, ale sam wygląd urządzeń może nas rozczarowywać. Mam wrażenie, że producentom całkowicie skończyły się pomysły i konsekwencją tego są dziesiątki niezwykle podobnych do siebie urządzeń, które różnią się jedynie specyfikacją i jakością wykonania. Elephone jest firmą, która słynie z inspirowania się telefonami, które już wcześniej zostały zaprezentowane. Nie inaczej jest w przypadku modelu A5, który do złudzenia przypomina flagowca Huawei.

elephone a5 mem

Jest pięć aparatów, ale..

Mieliśmy otrzymać przełomową jakość zdjęć, której nie powstydziłby się żaden w producentów Dwa główne aparaty mają po 12 Mpix każdy. Trzecie oczko ma zaledwie 0,3 Mpix, więc tak naprawdę równie dobrze mogłoby go nie być. Oczywiście nie zabrakło zapewnień o tym, że to właśnie aparaty w nowym smartfonie Elephone będą najlepsze na rynku. Czy tak będzie w rzeczywistości? Śmiem wątpić.

elephone a5 (2)

Poprawny średniak

Na froncie Elephone A5 znajdziemy wyświetlacz IPS o przekątnej 6,18 cala i rozdzielczości FullHD+. Nie zabrakło sporego notcha, w którym ukryto dwa aparaty – 20 Mpix i 2 Mpix. Główne oczko pozwala na odblokowywanie telefonu za pomocą skanu twarzy. Za wydajność odpowiada MediaTek Helio P60, który wspierany jest przez grafikę Mali-G72 MP3. Jednostka ta wspierana jest przez 4 GB lub 6 GB RAM w zależności od wersji. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4000 mAh wspierającej szybkie ładowane Flash Charge. Urządzenie już dziś można zamówić do polski z sklepu Gearbest w cenie 229,99$ (wariant 4/64) czyli około 870 zł. Czy warto? Wstrzymałbym się z zakupem do pierwszych recenzji. Najprawdopodobniej w kwocie tej będzie można kupić dużo lepszy sprzęt, który nie będzie aż tak oczywistym klonem innego smartfona.

Co myślicie o Elephone A5? Jakie jest wasze zdanie na temat wszechobecnych klonów? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!