Elephone pokazało nowe smartfony na wystawie w Chinach. Ciekawe, czy którykolwiek trafi do sprzedaży

elephone targi prototypy (1)

W Chinach, w mieście Nanping, odbywają się targi Mobile Phone Exhibition 2018. Wydarzenie to skupia w jednym miejscu wiele chińskich firm zajmujących się przede wszystkim produkcją smartfonów oraz fanów tego typu urządzeń. Jednym z wystawców jest Elephone!

Rendery są, prototypy są, kiedy premiery?

Firma Elephone znana jest z tego, że lubi inspirować się urządzeniami innych firm. Poniżej znajdziecie grafiki promocyjne wszystkich nadchodzących smartfonów chińskiego producenta. Już na pierwszy rzut oka przypominają one coś co znamy i najczęściej jedyną zmianą jest logo oraz oczywiście specyfikacja. Brak praktycznie jakiejkolwiek inwencji i bazowanie w głównej mierze na kopiowaniu rozwiązań konkurencji sprawia, że Elephone nadal nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a w sieci opinie na temat produktów tego producenta nie są zbyt dobre. Sam korzystałem z prawie wszystkich telefonów, dostępnych w polskiej dystrybucji, chińskiej firmy i zawsze konkurencyjne produkty w tej samej cenie były zdecydowanie lepszym wyborem. Dodatkowo wiele urządzeń, które były zapowiadane i miały już nawet wyznaczoną datę premiery nigdy nie zostały zaprezentowane.

elephone targi prototypy (2)

Podczas targów Mobile Phone Exhibition 2018 Elephone pokazał nie jeden, nie dwa, a aż pięć prototypów swoich smartfonów. Wszystkie mają trafić do sprzedaży w najbliższym czasie, ale żadne konkrety nie zostały podane. Ostatnie tygodnie przyniosły sporo plotek na temat wykorzystania procesorów Qualcomma w nowych flagowcach Elephone. Teraz już wiemy, że rzeczywistość będzie wyglądać całkowicie inaczej. Najmocniejszym smartfonem chińskiego producenta będzie model oznaczony jako U2 Pro. Otrzyma on MediaTeka Helio P60, ekran typu AMOLED, wysuwany panel skrywający aparaty przednie i tylne, NFC oraz bezprzewodowe ładowanie. Oczywiście wydajnościowo nadal pozostanie o lata świetle za topowymi telefonami konkurencji.

Pozostałe modele także będą napędzane przez jednostki MediaTeka. I tutaj pojawia się pytanie – ile z prototypów doczeka się swojej premiery. Mam wrażenie, że Elephone osiągnęłoby zdecydowanie większy sukces gdyby skupiło się nad jednym urządzeniem i dopracowało go do perfekcji zamiast tworzyć tysiące prototypów i zapowiedzi, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem chiński producent pozytywnie nas zaskoczy.

Co myślicie o firmie Elephone? Korzystaliście z urządzeń tego producenta? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!