EMUI 11 nadchodzi wielkimi krokami. Które ze smartfonów otrzymają aktualizację jako pierwsze?

P40 lite E

EMUI jest nakładką, którą możemy znaleźć zarówno na smartfonach Huawei jak i Honor. Wraz z premierą serii P40 zobaczyliśmy EMUI w wersji 10.1, ale w tym roku chińska firma zaprezentuje światu także zupełnie nową wersję swojego oprogramowania. Co wiemy na temat EMUI 11?

EMUI 11 zauważone w aplikacji Member

Oczywiście wzmianka o nowej wersji nakładki producenta z Państwa Środka pojawiła się w chińskim sklepie z aplikacjami AppGallery. Aplikacja Member otrzymała aktualizację, która przynosi optymalizację dla EMUI 11. Niemniej jednak ciężko powiedzieć o co dokładnie może chodzić. Bardzo możliwe, że Huawei będzie chciał zaskoczyć nas wszystkich i całkowicie przebuduje wygląd interfejsu w swoich smartfonach. Co więcej plotki mówią o tym, że EMUI 11 będzie oparty na Androidzie 11. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że nadal zabraknie wsparcia dla Usług Google. Huawei Mobile Services jednak są nieustannie rozwijane i korzystanie z nich zapewne w przyszłości będzie jeszcze przyjemniejsze.

EMUI 11 nadchodzi wielkimi krokami. Które ze smartfonów otrzymają aktualizację jako pierwsze?

Bardzo możliwe, że pierwsze informacje na temat EMUI 11 zostaną ujawnione już na lipcowej konferencji organizowanej przez Huawei. Premiera nowej wersji nakładki chińskiego producenta powinna odbyć się we wrześniu. W pierwszej kolejności oprogramowanie to w wersji beta trafi do nadchodzącej wielkimi krokami serii Mate 40 oraz do flagowców z serii P40. Ciężko powiedzieć, które z tańszych smartfonów także otrzymają aktualizację, ale miejmy nadzieję, że Huawei nie zapomni także o starszych sprzętach.

Zobacz także: Xiaomi broni się przed zarzutami o szpiegowanie użytkowników. Jest oświadczenie firmy!

Oczywiście do premiery EMUI 11 pozostało jeszcze sporo czasu, a co za tym idzie już niedługo w sieci powinny pojawić się kolejne informacje na temat tej wersji nakładki. Mi osobiście EMUI 10 bardzo przypadło do gustu i liczę na to, że tym razem będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Dodatkowo Android 11 ma znacząco poprawić prywatność użytkownika. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Lite E, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę EMUI 11? Czego oczekujecie po kolejnej wersji nakładki chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!