Epic Games i Riot Games znikną z Ameryki?!

Epic Games i Riot Games znikną z Ameryki?!

Wszystko zaczęło się od zagrożenia usunięciem platformy TikTok, rząd Ameryki posuwa się coraz dalej, zostały właśnie wysłane pierwsze listy do Epic Games i innych firm związanych z chińskim Tencentem.

Ale o co chodzi?

Bloomberg informuje, że amerykański komitet do spraw inwestycji zagranicznych wysłał firmom listy w którym domaga się informacji o protokołach bezpieczeństwa związanych z przechowywaniem danych personalnych o użytkownikach z USA. Czy to oznacza, że gigant zniknie ze Stanów? Chińska firma odpowiada za takie tytuły jak League of Legend (jezu, gra która chyba przyprawiła mnie o więcej nerwów, niż cokolwiek innego na świecie, przysięgam) oraz posiada mniejszościowy pakiet akcji w zespole twórców Fortnite – co zrobią dzieci w Ameryce bez Fortnite?!

Od czego się zaczęło?

Rząd Stanów mocno zaczął przyglądać się właścicielowi chińskiej firmy ByteDance. Stany Zjednoczone zapowiedziały już blokadę serwisu Tiktok w Ameryce. TikTok jest jednym z największych portali społecznościowych na świecie, z którego korzysta niemal 800 milonów osób. Aplikacja ta służy do oglądania i publikowania krótkich materiałów wideo zazwyczaj w celach humorystycznych. Co ciekawe, większość kontentu, który możemy tam zauważyć pochodzi właśnie od użytkowników ze Stanów.

Epic Games i Riot Games znikną z Ameryki?!

Czym broni się rząd?

Podczas ogłoszeniu swojej decyzji, która według mnie była dość impulsywna, rząd Stanów Zjednoczonych powołał się na bezpieczeństwo narodowe. Oczywiście nie zabrakło tutaj zarzucenia twórcom powiązania z rządem Chin. Rząd Ameryki zgodził się na dalsze funkcjonowanie aplikacji tylko i wyłącznie pod warunkiem, jeśli amerykański oddział zostanie sprzedany firmie z USA. Do dzisiaj tak naprawdę jeszcze nie wiemy czy powiązania Epic Games z chińskim Tencentem spowodują brak możliwości dalszego funkcjonowania go w Ameryce.

Uważacie, że rząd Ameryki dobrze robi? Jak myślicie jak bardzo spadnie grywalność w te tytuły jeśli zostaną one wycofane z USA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!