EuroLinux 8.6 wydany! Polski Linux dla firm lepszy niż kiedykolwiek

eurolinux 9
(fot. EuroLinux)

EuroLinux to jedna z najaktywniej rozwijanych dystrybucji Linuxa w Polsce. Skierowana ona jest do firm i sprawdza się w rozwiązaniach biznesowych. System właśnie został wydany w wersji 8.6.

EuroLinux 8.6 wydany

To nie jest pierwszy raz kiedy informujemy Was o produkcji systemu EuroLinux. Ten tworzony w Polsce Linux jest skierowany głównie do firm. Jest on w pełni zgodny z rozwiązaniami RHEL i może zostać zainstalowany zamiast chociażby CentOS. EuroLinux nie powstał z myślą o użytkowniku domowym, choć możliwym jest, aby ten korzystał z tego systemu, bowiem EuroLinux jest darmowy, a przynajmniej w edycji CE.

EuroLinux
(fot. EuroLinux)

Dwa dni temu Polacy wydali EuroLinux w wersji 8.6. Jak informują twórcy, jest ona zgodna z najnowszą wersję upstream. Przede wszystkim skupiono się na bezpieczeństwie i dlatego też otrzymujemy OpenSSL 3.0, weryfikacji wersji polityk SELinux czy aktualizacji algorytmów haszujących.

Mamy też nowego PHP i Perla. Wprowadzono także bezpieczną wersję log4j. Pojawiły się również nowe stosy kompilatorów C/C++, Go i Rust. Ujednolicono nazwy opcji w binariach Samby w ramach spójniejszego interfejsu użytkownika. To powinno ucieszyć tych, co zajmują się deep learningiem i sieciami neuronowymi.

Źródło: EuroLinux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!