Szukasz europejskiego oprogramowania? Zajrzyj na European Alternatives

European Alternatives

Europa powoli się budzi i stara się stawiać na rozwiązania tworzone na Starym Kontynencie. Jeśli chcecie w tym pomóc i szukacie odpowiedniego oprogramowania, zajrzyjcie na witrynę European Alternatives.

European Alternatives, czyli europejskie alternatywy dla bigtechu

Europa powoli stara się odchodzić od bigtechu i stawiać na rozwiązania tworzone na Starym Kontynencie (zwłaszcza w UE). Celem jest między innymi ochrona danych użytkowników, zgodność z RODO oraz wsparcie dla lokalnych biznesów. Czasami jednak trudno zrozumieć jakie oprogramowanie pochodzi z naszego rejonu i czego alternatywą jest. Dlatego też powstała witryna European Alternatives.

Na stronie European Alternatives znajdują się rozwiązania technologiczne powstające właśnie w Europie. Mają one być zgodne z RODO czy prawem UE. Ponadto mają płacić podatki właśnie u nas. Lista jest podzielona na wiele kategorii, w tym mowa o takich pozycjach jak Analityka Web, VPS, Wyszukiwarki internetowe czy Aplikacje do nawigacji.

Przykład usług
Przykład usług

Przy pozycjach znajduje się kraj pochodzenia, opis, a także wskazanie czy usługa opiera się na odnawialnych źródłach energii. Jeśli dana usługa jest hostowana, to jesteśmy informowani czy odbywa się to wewnątrz Unii Europejskiej.

Na listach odnajdziemy takie oprogramowanie jak Qwant, Ecosia, Mastodon czy TomTom Go Navigation. Nie brakuje rozwiązań z Polski – chociażby mowa o jsDelivr czy Piwik PRO. Sam korzystam z niektórych rozwiązań znajdujących się w tej bazie – między innymi Proton Mail czy Gandi.

Kliknij tutaj, aby wejść na stronę European Alternatives

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!