Exynos 1380 od Samsunga ma znacznie podnieść wydajność smartfonów

Exynos 1380 od Samsunga ma znacznie podnieść wydajność smartfonów
Źródło: Samsung

Wsparcie dla aparatów 200MP, 5G, czy nawet gamingu mobilnego to jedne z wielu zalet nowego procesora od Samsunga

Znacznie szybszy procesor

Exynos 1380 jest następcą słynnego już Exynos 1280 i wszystko wskazuje na to, że będzie to naprawdę interesująca seria. 1380 wyposażono w cztery rdzenie octa-core, co sprawi, że czas ładowania wszystkich aplikacji na smartfonach ma zostać znacznie zmniejszony. Co więcej, w przypadku gdy korzystamy z kilku różnych programów, spadki wydajności mają być skutecznie powstrzymywane. O jakiej poprawie wydajności mówimy dokładnie? Według Samsunga, 1380 w porównaniu z 1280 ma być o 40% szybszy, 30% skuteczniejszy przy wykonywaniu zadań z obciążeniem wielu rdzeni jednocześnie i będzie ładować gry o 20% szybciej. Na dokładkę dostajemy 5G oraz sztuczną inteligencję.

Exynos 1380 od Samsunga ma znacznie podnieść wydajność smartfonów
Źródło: Samsung

Wsparcie dla aparatu

Aparaty zamontowane w smartfonach mają swoje ograniczenia, a jednym z nich jest właśnie procesor. 1380 ma zapewnić pełne wsparcie dla kamer 200MP, z zaznaczeniem, że wyeliminuje lagi czasowe powstałe od wciśnięcia wyzwalacza do momentu zrobienia zdjęcia przy jakości dochodzącej do 64MP. Dodatkowo 1380 zapewni dostęp do HDR, elektronicznej stabilizacji obrazu, a także użyje wspomnianej wcześniej sztucznej inteligencji do rozpoznawania konkretnych przedmiotów. Dzięki temu aparat przetworzy każdy element zdjęcia w taki sposób, aby jakość była na najwyższym poziomie.

Gaming

Dla graczy przygotowano Arm Mali-G68 GPU, co pozwoli na zwiększenie jakości, również w 3D i rzeczywistości rozszerzonej. Mało tego, 1380 w pełnie wspiera wyświetlacze z częstotliwością odświeżania na poziomie 144Hz.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!