Face ID na macOS już wkrótce!

macOS Big Sur

Apple od momentu wypuszczenia iPhone’a X stosuje w swoich smartfonach Face ID (z wyjątkiem iPhone’a SE 2020). Jest to metoda zabezpieczenia biometryczna przy użyciu naszej twarzy. Teraz zagości to także na komputerach z macOS.

Rozpoznawanie twarzy na kolejnych urządzeniach Apple

Od 2017 roku Apple w swoich smartfonach zaczęło stosować Face ID, czyli biometryczną metodą zabezpieczeń polegającą na rozpoznawaniu twarzy. Pierwszym urządzeniem z tym rozwiązaniem był iPhone X – pierwszy “bezramkowiec” tego producenta. Jest to bardzo wygodna opcja, a jednocześnie bezpieczna. Teraz ta technologia ma się znaleźć także w komputerach pracujących pod kontrolą ich systemu operacyjnego – macOS. Do tej pory znaleźć to mogliśmy jedynie na komputerach z Windows, co umożliwia funkcja Windows Hello. W kodzie ostatniej wersji beta systemu macOS Big Sur (swoją drogą, trochę śmieszy mnie ta nazwa, chyba wiecie czemu) znaleziono wzmiankę o PearlCamera. Co to oznacza?

MacBook

Zobacz także: macOS Big Sur – zmiany i pierwsze wrażenia nowej wersji systemu Apple

To nazwa kodowa modułu odpowiedzialnego za rozpoznawanie twarzy, którą znamy z iPhone’a X, pierwszego ich urządzenia z rozpoznawaniem twarzy. Oprócz tego, w kodzie źródłowym znaleziono także takie hasła jak FaceDetect czy BioCapture. Na chłopski rozum, sugeruje to wprowadzenie rozpoznawania twarzy także na MacBooki oraz Maci. To byłoby, moim zdaniem, bardzo dobre rozwiązanie, w końcu używając laptopa czy też komputera, patrzymy się na jego ekran, czyli też tam, gdzie jest kamerka. Nie wiadomo jednak kiedy możemy się spodziewać premiery pierwszych komputerów od Apple z obsługą Face ID. Pewne jest jedynie to, że w firmie tej trwają prace nad tym i za jakiś czas zostaną wypuszczone takie urządzenia. Pozostaje tylko pytanie, co z tymi, którzy zaklejają okolice kamerki w obawie o podglądanie ich? Może to ich nakłoni do odsłonięcia tego miejsca, by móc korzystać z nowej opcji odblokowywania ich komputera?

Jak myślicie, kiedy możemy spodziewać się pierwszego komputera
Apple z tym rozwiązaniem? Czekacie na to?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!