Nie skorzystacie z trybu ciemnego Facebooka na iOS

facebook

Facebook wciąż jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie, dlatego Meta stara się jak może, aby ulepszyć jego funkcjonalność. Jednym z pomysłów był tryb ciemny, który niestety w tajemniczych okolicznościach zniknął z urządzeń korzystających z iOS.

Zbawienny tryb ciemny

Tryb ciemny to dla wielu osób prawdziwe zbawienie, szczególnie jeśli na Facebooku spędzają dużo czasu. Platforma stała się także miejscem dla osób prowadzących biznesy i dobrze prosperujący fanpage może zapewnić popularność marki, a co za tym idzie większe zyski. W jednym i drugim przypadku wrogiem użytkowników od zawsze było białe tło strony, co po dłuższym czasie męczyło oczy. Dlatego też wprowadzenie w 2019 roku trybu ciemnego spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. Od kilku dni niestety opcja ta zniknęła dla użytkowników urządzeń z systemem iOS.

Nie skorzystacie z trybu ciemnego Facebooka na iOS
(fot. Android Police)

Kłopoty bez przyczyny

Meta nie udostępniła żadnych informacji, co dokładnie stało się z trybem ciemnym i dlaczego zniknął, ale według doniesień użytkowników Facebooka, problem jest znaczący. Opcja pojawia się i znika z ustawień konta, co więcej tryb potrafi samoistnie się aktywować. W kilku przypadkach po kilkunastu godzinach wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie za istotą problemu stoi błąd w aktualizacji i najpewniej zostanie to naprawione w kolejnej, szczególnie że naprawdę dużo osób go zgłasza. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku i objęła również użytkowników z systemem Android.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!