Facebook Container pozwoli Ci odciąć FB od Firefoxa!

facebook container

Facebook jest znany ze swojego dosyć “oryginalnego” podejścia do prywatności. Jakiś czas temu okazało się, że serwis może rejestrować to, co robimy na innych kartach przeglądarki internetowej. Dlatego też ktoś postanowił przygotować specjalną wtyczkę, która FB odizoluje. Tak właśnie powstał Facebook Container.

Facebook Container

Facebook Container działa poprzez wyizolowanie Twojej tożsamości w serwisie Facebook do oddzielnego „kontenera”, dzięki czemu Facebook ma utrudnione zadanie w zakresie śledzenia odwiedzin na innych stronach za pomocą zewnętrznych plików cookie. Co to oznacza? Mówiąc prościej, jesteśmy do FB zalogowani tylko w tej jednej karcie i nigdzie indziej.

Objawia się to tym, że kiedy jesteśmy zalogowani na Facebooku, to na innych kartach nie znajdziemy ani reklam powiązanych z Facebookiem, ani nawet możliwości napisania komentarzy za pomocą zalogowanego konta FB (tzn, zalogowanego na drugiej karcie). Mało tego, jednocześnie możemy być zalogowani na wiele kont, bowiem każda kolejna karta z Facebookiem to kolejny kontener.

Dlatego też Facebook Container to świetne narzędzie nie tylko do ochrony własnej prywatności, ale również do pracy, kiedy to musimy być zalogowani na wielu kontach. No dobrze. Ale jak korzystać z Facebook Container? To proste!

Wystarczy wejść >>tutaj<< i pobrać wtyczkę do przeglądarki Firefox. Działanie wtyczki objawia się niebieskim paskiem przy nazwie karty. Możecie to dokładnie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Co myślicie o wtyczce Facebook Container? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Mozilla

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!