FIFA 21 zadebiutuje z bardzo nieprzyjemnym ograniczeniem…

FIFA 21 zadebiutuje z bardzo nieprzyjemnym ograniczeniem...

Na FIFA 21 czeka ogrom fanów piłkarskich rozgrywek. Teraz w sieci pojawiły się informacje na temat czegoś, czego wyczekiwało spore grono graczy. Chcieliście wcielić się w rolę ulubionych piłkarzy i zagrać ze znajomym, który posiada inną konsolę? Niestety, ale nie będzie to możliwe!

Cross-platform w FIFA 21? Niestety, ale nie tym razem

Informacje na ten temat zostały opublikowane na oficjalnym serwisie FIFA Direct Communication w serwisie Twitter. Według tych doniesień w kolejną odsłonę piłkarskiej przygody nie zagramy z osobami, które posiadają inną platformę. I myślę, że fakt ten zasmuci naprawdę spore grono graczy. Informacja ta jest o tyle ważna, że mówi nam, że nie będzie możliwe także granie na przykład na dwóch generacjach konsoli Sony czy Microsoftu. Tym samym w momencie, gdy zakupimy PlayStation 5 nie będziemy w stanie rozgrywać meczy razem ze znajomymi posiadającymi poprzednią generację konsoli japońskiego producenta.

FIFA 21 da nam natomiast możliwość przeniesienia postępów w grze czy składu w FUT z starszej do nowszej konsoli jednej firmy. To jednak wydawało się czymś oczywistym już wcześniej, ponieważ gracze bardzo często wydają spore kwoty na zakup wirtualnej waluty, która następnie wymieniania jest na paczki czy samych zawodników potrzebnych do zbudowania jeszcze lepszej drużyny. Z tego tez powodu jeśli Electronics Arts zdecydowałoby się na nieprzeniesienie postępów gry, u osób, które kupią najpierw grę, a potem nową generację konsoli, najprawdopodobniej sami fani byliby wręcz oburzeni takim stanem rzeczy.

Zobacz także: Masz konsolę Playstation Portable (PSP)? lepiej sprawdź czy bateria nie eksplodowała!

Premiera FIFA 21 zaplanowana jest już na 6 października tego roku. To właśnie wtedy nadchodząca nowość Electronics Arts trafi na komputery PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Oczywiście pojawi się także wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X, ale na tę chwilę nie wiemy czy produkcje te będą w jakikolwiek sposób się różnić oraz kiedy trafią one do sprzedaży. Czy FIFA 21 po raz kolejny odniesie sukces? Myślę, że możemy być tego wręcz pewni!

Czekacie na FIFA 21? Co myślicie o decyzji Electronics Arts dotyczącej braku cross-platform? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!