Flappy Bird w macOS Big Sur jako powiadomienie

flappy bird macos big sur

Choć Flappy Bird została usunięta z App Store lata temu, to wciąż jest jedną z bardziej ikonicznych gier naszych czasów. Teraz jeden z developerów pokazał, jak można uruchomić grę w formie powiadomienia na systemie macOS Big Sur.

Flappy Bird na Macu

Neil Sardesai, developer macOS w swoim Tweecie pokazał, jak można wstawić całą grę do powiadomienia push. Postanowił pokazać to na przykładzie popularnej kilka lat temu gry Flappy Bird. Jak to jest możliwe? Wszystko dzięki nowemu frameworkowi UserNotificationsUI , który został dodany w nowej odsłonie systemu operacyjnego Apple – macOS Big Sur.

Niestety nie zdecydował się on na udostępnienie gry w formie powiadomienia dla szerszego grona użytkowników. Jeśli jednak jesteście zainteresowani grą, to w App Store i Sklepie Play znajdziecie bardzo dużo klonów tej pozycji, a także możecie zagrać w nią tutaj.

Właśnie na bazie tego klona oryginalnej gry, która pojawiła się na iPhone, Sardesai zbudował swoją wersję Flappy Bird w Centrum Powiadomień macOS Big Sur. Interakcja, która na smartfonie wymagała dotknięcia ekranu tutaj zastąpiona została kliknięciami myszki, jednak sama idea rozgrywki pozostała bez zmian – lot i unikanie przeszkód w postaci rur.

Flappy Bird? A co to…

Gra ta została przygotowana przez firmę dotGEARS w 2013, a jej twórcą jest wietnamczyk Nguyễn Hà Đông. Ogromną popularność zaczęła zdobywać w 2014 roku i niedługo po osiągnięciu statusu najczęściej pobieranej gry twórca zdecydował się ją usunąć ze sklepów z aplikacjami. Podobno dzięki reklamom obecnym w tej darmowej grze jej autor zarabiał około 50 000$ dziennie.

Jest to mocno prawdopodobna wersja, gdyż zaraz po usunięciu gry z App Store i Sklepu Google, telefony, na których gra była zainstalowana były oferowane w serwisach aukcyjnych w niezwykle wysokich cenach (nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów za urządzenie).

Gra w oryginalnej formie nigdy nie wróciła na smartfony, jednak jej popularność sprawiła, że pojawiło się bardzo wiele klonów, których schemat jest identyczny dla Flappy Bird. Sam autor wprowadził jej nowsze wydanie na urządzenia Amazon, które umożliwiało także grę multiplayer.

Źródło: 9to5mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!