Forza Street na urządzenia mobilne pojawi się jeszcze w tym roku!

forza street

Forza to seria gier, która cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem wśród fanów gier wyścigowych. Dotychczas mogliśmy wczuwać się w kierowców  jedynie na platformach Xbox oraz PC. Jeszcze w tym roku, Forza Street zawita na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS!

Miła niespodzianka od Microsoftu dla fanów Forzy

Ta seria gier wyścigowych jest naprawdę popularna i bardzo lubiana wśród graczy. Jedna część z tej serii, Forza Street. zaprezentowana została dzisiaj, dość niespodziewanie. Dostępna jest za darmo, na platformę PC. Warto zaznaczyć, że jest tylko możliwa do pobrania na komputery z systemem Windows 10. Wystarczy pobrać ją z Microsoft Store. Przemierzamy tam najróżniejszymi autami ulice miasta Miami. Możemy się tam poruszać zarówno kultowymi autami, jak i najnowszymi, superszybkimi samochodami. Zadaniem gracza jest jedynie umiejętne używanie pedałów gazu i hamulca, a także przyspieszenia. Widać zatem, że gra ta nastawiona jest przede wszystkim na urządzenia mobilne, czyli smartfony bądź tablety. Poniżej zamieszczam wam oficjalny trailer tej gry.

Zobacz też: Edge może być kolejnym produktem od Microsoftu na… Linuksa

Jeszcze w tym roku ma ukazać się wydanie tej gry na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Gra ta będzie świetnym sposobem na zabicie czasu w drodze do pracy czy szkoły, bowiem wyścigi trwają tu około minuty. To niemałe zaskoczenie dla graczy, bowiem Microsoftowi jest jakoś tak nie po drodze do urządzeń mobilnych, a tym bardziej do gier na nie. Sami już jakiś czas temu uśmiercili swój system operacyjny, Windows Mobile. Miło z ich strony, że oferują swój produkt na systemy dawnych konkurentów, jednocześnie wspierając rozrastający się rynek gier mobilnych. Powstaje coraz więcej smartfonów do gier, specjalne akcesoria, nowe technologie, które zwiększają frajdę czerpaną z gry na swoim urządzeniu mobilnym. Zastanawia mnie też jedna rzecz, czy użytkownicy Windows 10, Androida oraz iOS będą mogli ze sobą stawać w szranki na ulicach Miami. Myślę, że to byłoby bardzo ciekawe i zwiększyłoby zainteresowanie tą grą wśród fanów serii Forza.

Nie wiem jak wy, ale ja z chęcią sprawdziłbym ich najnowszą produkcję na smartfony. Wydaje mi się, że będzie to naprawdę wciągająca gra!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!