Gadu Gadu dla szkół! Komunikator targetuje uczniów i udostępnia poradnik

(fot. Gadu Gadu)
(fot. Gadu Gadu)

Gadu Gadu to pewnie dla części z Was znajomy komunikator. Jak się okazuje, twórcy chcą, aby z GG korzystali uczniowie i dlatego też prezentują zalety swojego produktu.

Gadu Gadu (GG) dla uczniów. Producent wskazuje zalety

Uczniowie, czyli po prostu młode osoby, chętnie wykorzystują nowoczesne technologie, a komunikatory internetowe to wręcz podstawa. Zapewne wśród większości polskich uczniów wygrywa Messenger, który nie grzeszy ani optymalizacją, ani wyglądem, ani innymi cechami, ale po prostu dużo ludzi go ma. Przypuszczam, że na drugim miejscu jest Discord znany z kanałów, układu z komunikatora Slack oraz botów. Do grona wybrańców dołączyć chce GG.

Na swoim blogu Gadu Gadu informuje:

Rozpoczynający się nowy rok szkolny, to intensywny okres nauki: przyswajania nowych informacji i wypracowywania najlepszych ocen. Jak wykorzystać nowe technologie, aby efektywnie zdobywać wiedzę i mieć więcej czasu na swoje pasje? Wraz z pierwszym dzwonkiem podpowiadamy Wam, jak kultowe GG – do którego loguje się już 1 mln użytkowników rocznie – może pomóc Wam w codziennej nauce i odrabianiu prac domowych.

Następnie producent wymienia zalety tego komunikatora, które przydadzą się w życiu codziennym polskiego ucznia. Wskazuje na funkcję “Mój schowek”, która pozwala przetrzymywać pliki tak jakby w chmurze. GG dodaje, że można tam dodać chociażby opracowania lektur, linki do najważniejszych stron i artykułów czy streszczenia. Zaznaczają, że tymi plikami można łatwo dzielić się z innymi. GG dodaje, że załączniki mogą ważyć nawet 2 GB. To naprawdę sporo.

Aby umieszczać linki i pliki w “Moim Schowku”, wystarczy dodać do swojej listy kontaktów w komunikatorze nr GG 8015, otworzyć okno rozmowy z nim i wpisywać w nie ważne linki, artykuły, zdjęcia. Aby je ponownie odczytać, wystarczy wrócić do rozmowy z numerem GG 8015.

Pamiętajcie: w przypadku plików, okres ich przechowywania wynosi 90 dni, w przypadku użytkowników posiadających wersję GG Premium, dostęp do plików wydłuża się do 365 dni od momentu ich wysłania. Ta sama zasada dotyczy plików w „Moim Schowku”.

Obstawiam, że jest to podobna funkcja jak w Telegramie, gdzie chowa się pod nazwą “Zapisane wiadomości”.

Wymienia się także dostęp do AmiGGo, czyli bota SI od GG pod numerem 100. Działa on na zasadzie rozmowy i można go porównać do Chat GPT. Oczywiście podstawą programu GG jest po prostu funkcja rozmowy ze swoimi kolegami oraz rozmowy grupowe. Wszak klasowa grupa to najlepsza forma kontaktu poza murami szkoły.

(fot. Gadu Gadu)
(fot. Gadu Gadu)

GG można zainstalować na smartfonach, komputerach, jak i uruchomić w przeglądarce internetowej.

Ja sam nie widzę większej zalety GG nad Telegramem, który ma mniejsze ograniczenia, na przykład pliki w schowku przetrzymywane są cały czas, a nie przez pewien okres. Jednakże Gadu Gadu ma za to wygodny system numerów GG oraz zintegrowanego bota AI.

A Wy wybierzecie Gadu Gadu czy jednak pozostaniecie przy Messengerze?

Źródło: Gadu Gadu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!