Już niedługo Galaxy AI przetłumaczy wiadomości na popularnym komunikatorze

Już niedługo Galaxy AI przetłumaczy wiadomości na popularnym komunikatorze

Sztuczna inteligencja zaskakuje każdego dnia. Producenci pokazują, że najnowsze urządzenia oferujące AI będą stale rozwijane. Samsung zaoferuje kolejną nowość. Tym razem będą to tłumaczenia wiadomości tekstowych w aplikacji WhatsApp.

Galaxy AI wchodzi do gry

Po wprowadzeniu przez firmę Samsung sztucznej inteligencji liczne smartfony uległy znacznym zmianom. Nowe funkcje Galaxy AI takie jak “tłumaczenie na żywo” zaczynają absorbować coraz więcej obszarów smartfona. Zagraniczny informator Ice Universe donosi, że funkcja Live Translate do tłumaczeń połączeń głosowych w czasie rzeczywistym zostanie udoskonalona także do wiadomości WhatsApp. To wszystko ma zmienić aktualizacja One UI 6.1.1, która już niedługo trafi na smartfony z możliwością obsługi Galaxy AI. Niestety na chwilę obecną nie znamy terminu dystrybucji nowego oprogramowania na telefony. Bardzo możliwe, że stanie się to z dniem 10 lipca i wydarzeniem Samsung Galaxy Unpacked.

(fot. WhatsApp)
(fot. WhatsApp)

Nie będą to jedyne zmiany, jakie wprowadzi producent. Pojawią się nowe funkcje w Galaxy AI oraz poprawki innych modułów np. fotograficznego. Już od dawna się mówi, że One UI 6.1.1 ma umożliwić tłumaczenie w aplikacjach innych firm. Trzeba przyznać, że już za kilka dni dowiemy się wszystkiego, ponieważ możemy przypuszczać, że wraz z premierą smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6 poznamy wszelkie nowości oraz funkcje dostępne dzięki oprogramowaniu One UI 6.1.1.

Źródło: Sammobile  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!