Samsung Galaxy Tab S8 Ultra z notchem?

Galaxy-Tab-S8-Ultra-renders-0
źródło: 91mobiles.com

Wygląda na to, że przyszłoroczny flagowiec pośród tabletów koreańskiego giganta pojawi się także w wersji z notchem! Wcięcie w ekranie będzie towarzyszyło modelowi Ultra, który dołączy do standardowego Galaxy Tab S8 oraz Galaxy Tab S8+.

Co widać na zewnątrz?

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat kolejnego tabletu Samsunga, wśród nich wymiary i rendery urządzenia. Linia krawędzi 14,6″ ekranu modelu Ultra będzie skażona niewielkim notchem mieszczącym frontowy aparat wraz z jakimś nieznanym czujnikiem. AMOLED-owy ekran będzie odświeżany w częstotliwości 120 Hz. Tab S8 Ultra znany także pod nazwą kodową SM-X906x będzie miał następujące wymiary: 325,8 mm x 207,9 mm x 5,4 mm. Rendery zdradzają poczwórny układ głośników, port USB C oraz brak złącza minijack.

Co siedzi w środku?

Pod obudową flagowego urządzenia znajdziemy rzecz jasna flagowy SoC wykonany w 5 nm procesie litograficznym. Spodziewamy się Snapdragona 898, choć Samsung może równie dobrze użyć swojego nowego Exynosa. Pamięci operacyjnej dostaniemy 8 GB lub 12 GB typu LPDDR5, z kolei przestrzeń na dane to pojemność przynajmniej 256 GB i kości UFS 3.1. Nie wiemy jeszcze jakiej mocy ładowarką naładujemy akumulator o pojemności 12000mAh. Ja jednak przygotowałbym się na najgorszy scenariusz, w którym Samsung nie dołącza żadnej ładowarki do zestawu, tak jak miało to już w miejsce w przypadku serii Galaxy S21.

Na pleckach urządzenia znajdziemy dwa obiektywy, których matryce prawdopodobnie będą miały 8 Mpix. Oprócz tego pojawi się dedykowane miejsce dla rysika S Pen, który będzie się trzymał magnetycznie. Do łączności będziemy mieć Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC oraz moduł 5G. Galaxy Tab S8 Ultra po uruchomieniu przywita nas Androidem 12 z autorską nakładką OneUI 4.0.

Źródło: 91mobiles, Twitter (@OnLeaks)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!