Wyciekła pełna specyfikacja Galaxy Z Fold 4

Wyciekła pełna specyfikacja Galaxy Z Fold 4

Samsung przez długi czas ukrywał specyfikację techniczną swojego nowego telefonu, ale w końcu ujrzała ona światło dzienne i robi spore wrażenie.

Już tego lata?

Smartfony ze składanym ekranem przeżywają swój renesans, chociaż przez pewien krótki moment można było mieć wrażenie, że odchodzą do lamusa. Samsung nie tylko postanowił rozwijać technologie, ale poświęcił nowemu modelowi tyle uwagi, aż powstał całkiem przyzwoity produkt w postaci Galaxy Z Fold 4. Nie znamy dokładnej daty premiery, ale zakłada się, że będzie to w okolicach sierpnia tego roku. Nie wiemy także, jaka będzie jego cena, ale patrząc na koszt poprzedniego modelu z tej linii, może się okazać, że osiągnie około 8300 złotych. To, co wiemy na pewno, to specyfikacja techniczna.

Wyświetlacz i aparaty

Z Fold będzie posiadać wewnętrzny wyświetlacz AMOLED, którego przekątna wynosi 7,6 cala, a odświeżanie 120 Hz. Jeśli chodzi o rozdzielczość, będzie to WQXGA+, czyli 3200 x 1800 pikseli przy proporcjach 6:5. Aparat zewnętrzny będzie miał rozdzielczość 16 Mpix. Zewnętrzny wyświetlacz to również AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, ale o przekątnej 6,2 cala, rozdzielczości HD+ (1600 x 900) o proporcjach 23:9 i aparatem 10 Mpix. Aparat główny będzie potrójny i pozwoli na robienie zdjęć z 50 i 12 Mpix. Co ciekawe zmiany proporcji w stosunku do Fold3 skutkują mniejszymi rozmiarami Fold 4, które będą wynosić 155 x 130 x 7,1 mm.

Wydajność i pamięć

We wnętrzu znajdziemy procesor Quallcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który stał się już jakiś czas temu najważniejszym dla Samsunga. Wbudowana pamięć RAM wynosić będzie od 12 do 16 GB. Pamięć wewnętrzna natomiast zaoferuje od 256 do 512 GB przestrzeni. Akumulator o pojemności 4400 mAh będzie mógł być ładowany bezprzewodowo, indukcyjnie i zwrotnie. Galaxy Z Fold 4 będzie miał wgrany Android 12 z interfejsem One UI 4.1.1.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!