Galaxy Z Fold 6 Ultra i nie tylko. Co szykuje dla klientów Samsung?

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

Następne składane smartfony od Samsunga już w drodze? Coraz głośniej mówi się o dwóch wersjach, które mogą pojawić się już w wakacje (lipiec 2024r). Informacje wskazują, że mówimy od droższej i tańszej wersji modeli Samsung Galaxy Z Fold 6. Czy to oznacza, że składane smartfony staną się bardziej dostępne dla mas? Oto co wiemy dotychczas.

Czy Samsung wypuści nowe wersje Galaxy Z Fold 6?

Nie możemy tego jednoznacznie stwierdzić, ponieważ wciąż jest to tajemnica. Jednak od pewnego czasu do Internetu trafiają coraz to nowsze informacje o nowych smartfonach Galaxy Z Fold 6. Nie bez powodu napisałem w liczbie mnogiej. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Samsung pracuje nad nowymi wersjami swoich składanych smartfonów. Portal GalaxyClub podaje, że producent pracuje nad czymś nowym pod kryptonimem Q6A z dodatkowym kodowym oznaczeniem SM-F958. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na cyferkę 8. W oznaczeniach firmy Samsung cyfra 8 wskazuje na model Ultra. Nie wierzycie? Zerknijcie na ponoszą kombinacje i kodowe nazwy.

Samsung Galaxy S20 Ultra – SM-G988

Samsung Galaxy S21 Ultra – SM-G998

Samsung Galaxy S22 Ultra – SM-S908

Samsung Galaxy S23 Ultra – SM-S918

Samsung Galaxy S24 Ultra – SM-S928

Na chwilę obecną nie mamy żadnych dokładnych informacji o modelu SM-F958. Według portalu GalaxyClub możemy być pewni nowej wersji. Z biegiem czasu na pewno pojawią się nowe przecieki na temat urządzenia Galaxy Z Fold 6 Ultra. Istnieją obawy, że powyższe urządzenie może zostać wydane tylko na rynek koreański. Osobiście zakładam, że tak globalna premiera nie zakończy się tylko na jednym rynku. Byłby to strzał w kolano, ale kto wie może Samsung lubi tak robić.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

O tańszej wersji wiemy niewiele jednak również pojawiły się pewne przecieki. Część informacji wskazuje, że nowy koreański składak w tańszej wersji będzie się nazywał Galaxy Z Fold 6 FE. Prawdopodobnie Samsung okroi go nieco w rozdzielczość wyświetlacza. Według koreańskich źródeł tańsza wersja może mieć dokładnie takie same aparaty fotograficzne jak model Galaxy Z Fold 5. W każdej z plotek lub informacji dostępnych w sieci znajduje się ziarenko prawdy. Wypuszczenie nieco większej ilości składanych smartfonów może zwiększyć zainteresowanie konsumentów, ponieważ mówi się nieoficjalnie, że wersja Galaxy Z Fold 6 FE może kosztować poniżej 800 dolarów.

Źródło: GalaxyClub

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!