REDMAGIC 9 Pro będzie gamingowym smartfonem z krwi i kości! Oto, co zaoferuje nadchodząca bestia

REDMAGIC 9 Pro ujawnia szczegół przed premierą
fot. producenta

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nadchodzącego smartfona REDMAGIC 9 Pro, który oficjalnie zadebiutować na rynku może już w najbliższych tygodniach. Zobaczcie sami, co zaoferuje. 

Co już wiemy o REDMAGIC 9 Pro?

Zacznijmy od najnowszych informacji, które ujawniają wyniki osiągnięte przez omawiany smartfon w popularnym benchmarku AnTuTu. Co ciekawe, jak dotąd jest to najlepszy wynik osiągnięty przez model z Androidem na pokładzie. W teście AnTuTu 10 REDMAGIC 9 Pro z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który uzyskał aż 2 290 773 punktów. Z tego CPU uzyskało 516 397 punktów, GPU 904 492, natomiast część MEM to 457 734 punktów. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o wyniku UX, który wynosi 412 150 punktów. 

REDMAGIC 9 Pro ujawnia szczegół przed premierą
źródło: Weibo

Testowany REDMAGIC 9 Pro wyposażony był w 24 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR5X oraz 1 TB pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. Smartfon otrzymał również nowy system chłodzenia, w którego skład wchodzi wiatrak osiągający nawet 22 000 rpm (obrotów na minutę). Jego zastosowanie pozwala na pracę SoC w pełnej mocy bez przegrzewania się oraz throttlingu. 

REDMAGIC 9 Pro ujawnia szczegół przed premierą
fot. producenta

Jak już wspomniałem, omawiany model wyposażony będzie w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. 

Producent potwierdził również, że REDMAGIC 9 Pro oferować ma akumulator o pojemności 6500 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 80 W. Niektóre z plotek sugerują, że smartfon może oferować ładowanie o mocy aż 165 W, które pozwoli naładować urządzenie od 0% do 100%. Najbardziej prawdopodobnym jest jednak to, że chodzi o model REDMAGIC 9 Pro+

REDMAGIC 9 Pro ujawnia szczegół przed premierą
źróło: Weibo

Na ten moment więcej parametrów technicznych nie jest znanych, ale dzięki licznym przeciekom poznaliśmy wygląd urządzenia. REDMAGIC 9 Pro zaoferuje w pełni płaską obudowę bez wystających aparatów, a do tego posiadać będzie magnetyczne spusty do gier oraz przełącznik trybów gier. 

Firma Nubia oficjalnie poinformowała, że seria REDMAGIC 9 (Pro) zadebiutuje oficjalnie na rynku już jutro, czyli 23 listopada 2023 roku. Wraz z omawianym modelem zadebiutuje prawdopodobnie wspomniany REDMAGIC 9 Pro+ oraz podstawowy REDMAGIC 9. 

Źródło: Weibo 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!