Gamingowy laptop z dwoma ekranami? HP OMEN X 2S zaprezentowany!

HP OMEN X 2S 5

Kto z nas podczas gry w ulubioną grę lubi odpisać na wiadomość czy zobaczyć ulubiony serial czy jakiś odcinek na YouTube? Praktycznie każdy. Większość graczy wykorzystuje do tego swój smartfon. HP postanowiło iść jednak o krok dalej i zaprezentować laptop z aż dwoma ekranami.

HP OMEN X 2S robi wrażenie

Gdy pierwszy raz zobaczyłem grafiki prezentujące nowość HP na mojej twarzy pojawił się mimowolny uśmiech. Takie proste, a jakie użyteczne! HP postanowiło umiejscowić drugi ekran na dolnej pokrywie, tuż nad klawiaturą. Jest to sześciocalowy wyświetlacz, który wyświetla obraz o rozdzielczości FullHD. Do czego może być on wykorzystywany? Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo, a sam producent postanowił podzielić się częścią z nich. Sterowanie muzyką ze Spotify? Odpowiadanie na wiadomości na WhatsApp lub WeChat? A może oglądanie transmisji live czy filmów z YouTube czy Twitch? Żaden problem. To jednak jeszcze nie wszystko. HP chce aby ich OMEN X 2S był sprzętem stworzonym dla tych użytkowników, którzy potrzebują multizadaniowości. Tym samym na dodatkowym ekranie możemy także wyświetlić powiększony fragment z wyświetlacza głównego.

HP OMEN X 2S 4

HP OMEN X 2S to urządzenie mające sprostać wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników. Jest to pierwszy laptop z chłodzeniem Thermal Grizzly Conductonaut wykorzytującym płynny metal. Za wydajność będzie odpowiadać oczywiście najmocniejszy procesor Intela czyli Core i9. To w połączeniu z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX2080 powinno sprawić, że każda gra będzie działała całkowicie płynnie, nawet gdy włączymy maksymalne ustawienia graficzne. Nowy laptop HP będzie dostępny z dyskami SSD o pojemności do 2 TB oraz do 32 GB RAM-u.

OMEN X 2S w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Za podstawowy wariant laptopa trzeba będzie zapłacić 2099,99 dolarów czyli około 8090 zł. Wersje z ekranami o odświeżaniu na poziomie 240 Hz pojawią się w sprzedaży dopiero w licu, a wszystkie inne już w czerwcu tego roku.

HP OMEN X 2S 1

Co myślicie o HP OMEX X 2S? Czy waszym zdaniem laptop z dwoma wyświetlaczami ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!