Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo powinien trafić na rynek!

Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo powinien trafić na rynek!

Gamingowe smartfony to nadal ta część rynku mobilnego, która dziwi naprawdę sporo osób. Oczywiście gry na nasze telefony są coraz to bardziej wymagające, ale jednocześnie w kwestii wydajność bardzo podobnie wypadają standardowe flagowce, a nawet mocniejsze średniaki wystarczą większości użytkowników. Lenovo Legion nie chce pozostać w tyle za konkurencją!

Gamingowy smartfon Lenovo Legion

Smartfony dla graczy mają cechować się przede wszystkim niesamowitą wydajnością. Oczywiście urządzenia te są wyposażone w dokładnie te same jednostki co flagowce, a co za tym idzie producenci robią wszystko, aby zaoferować użytkownikom lepsze chłodzenie czy modyfikują sam wygląd telefonu. Lenovo Legion to firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów dla graczy, a także komputerów, monitorów czy laptopów dla najbardziej wymagających użytkowników. Już jakiś czas temu w sieci pojawiały się informacje na temat tego, że producent ten pracuje nad własnym gamingowym smartfonem.

I teraz informacje te zostały po raz kolejny potwierdzone. Oczywiście premiera tego urządzenia nie odbędzie się w tym roku, a nawet ciężko stwierdzić czy sprzęt ten zadebiutuje na rynku mobilnym na początku roku 2020. Co więcej gigantyczną zagadką pozostaje specyfikacja gamingowego smartfona Lenovo Legion. Niemniej jednak jeśli firma ta chce nawiązać realną walką z telefonami dla graczy innych firm to musi zadbać o topową specyfikację.

Zobacz także: Meizu chce zaprezentować cztery naprawdę mocne smartfony z 5G w 2020 roku!

Tym samym wręcz oczywistością wydaje się zastosowanie Qualcomm Snapdragona 865 czyli najmocniejszej jednostki mobilnej w androidowym świecie. Procesor ten powinien być wspierany przez minimum 8 GB RAM-u, a wersja z 12 GB RAM-u nie byłaby jakimkolwiek zaskoczeniem. Miejmy nadzieję, że Lenovo Legion zadba także o odpowiednio dużą baterię, która pozwoli na wielogodzinną rozgrywkę w ulubione tytuły oraz o odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz lub 120 Hz. Miejmy nadzieję, że Lenovo Legion pójdzie właśnie tą drogą i czymś jeszcze nas zaskoczy.

Co myślicie o gamingowych smartfonach? Czy waszym zdaniem tego typu urządzenia mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!