Gamingowy smartfon Lenovo Legion ma wspierać szybkie ładowanie o mocy aż 90 W

Gamingowy smartfon Lenovo Legion ma wspierać szybkie ładowanie o mocy aż 90 W

Jakiś czas temu Xiaomi pokazało film, który zdradził nam, że chiński producent pracuje nad szybkim ładowaniem o mocy 100 W. Przedstawiciele firmy zaznaczyli jednak, że technologia ta jeszcze nie jest gotowa, aby wprowadzić ją do masowej produkcji. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo najszybsze ładowanie na rynku mobilnym będzie oferować smartfon dla graczy Lenovo Legion!

Gamingowy smartfon Lenovo Legion zapowiada się niezwykle ciekawie!

W sieci pojawił się nowy plakat, który ma zdradzać nam pierwsze szczegóły dotyczące gamingowego smartfonu Lenovo Legion. Oczywiście już wcześniej widzieliśmy plotki i przecieki na temat tego urządzenia, ale nie zostały one w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Na tę chwilę najszybszym ładowaniem jest technologia SuperVOOC 2.0 firmy OPPO. Oferuje ona moc 65 W i pozwala naładować smartfon z baterią o pojemności 4000 mAh w około 30 minut. Lenovo Legion chce iść o krok dalej. Szybkie ładowanie w nadchodzącej nowości tego producenta ma oferować moc aż 90 W, a co za tym idzie czas ładowania będzie bez wątpienia jeszcze krótszy.

Gamingowy smartfon Lenovo Legion ma wspierać szybkie ładowanie o mocy aż 90 W

Co więcej sprzęt ten ma otrzymać także wsparcie dla ładowania bezprzewodowego oraz bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Samo ogniwo ma mieć pojemność około 5050 mAh, ale na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać. Za wydajność powinien być odpowiedzialny Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta wspierana przez RAM LPDDR5 powinna zagwarantować wydajność, która w pełni sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zobacz także: Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Gamingowy smartfon Lenovo Legion powinien otrzymać także dwa porty USB-C, specjalnie zaprojektowane przyciski umiejscowione na krawędzi bocznej ułatwiające granie oraz trzy aparaty tylne. I patrząc na dotychczasowe plotki i przecieki urządzenie to wydaje się niezwykle ciekawe. Nadal nie poznaliśmy daty premiery tego telefonu, ale wiele wskazanej na to, że ta odbędzie się jeszcze w tej połowie roku.

Co myślicie o gamingowym smartfonie Lenovo Legion? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!