Garmin dodaje do swoich zegarków funkcję monitorowania ciąży

garmin monitorowanie ciazy

Inteligentne zegarki, jak i cała branża gadżetów ubieralnych coraz mocniej rozwija się w kierunku monitorowania zdrowia. Funkcje takie jak pulsometr czy pomiar saturacji krwi już nikogo nie dziwią, więc Garmin dodaje do swoich zegarków funkcję monitorowania przebiegu ciąży!

Śledzenie postępów ciąży w zegarku

Do tej pory w zegarkach Garmin (a także u konkurencji) znajdowała się funkcja monitorowania cyklu owulacji. Teraz producent zegarków postanowił dodać kolejne rozwiązanie dla kobiet. Tym razem postawiono na monitorowanie przebiegu ciąży, które dotychczas dostępne było w kilku (kilkunastu) aplikacjach mobilnych na smartfony.

Na zegarkach Garmin Venu, Vivoactive, Forerunner, Fenix oraz Vivomove możliwe będzie zapisywanie różnych informacji na temat przebiegu całej ciąży. Nowa funkcja pozwoli na śledzenie rozwoju dziecka na osi czasu, zapisywanie ewentualnych objawów (ból głowy, nudności, itp.), zapisywanie ruchów dziecka, śledzenie kolejnych trymestrów, zapisywanie poziomu glukozy we krwii i nie tylko. Gdy natomiast będzie już bliżej do rozwiązania, możliwe będzie także śledzenie trwania i częstotliwości skurczów. W aplikacji pojawią się także porady dotyczące odżywiania, co można zobaczyć na powyższym wideo.

Garmin dodaje do swoich zegarków funkcję monitorowania ciąży

Nowa funkcja zegarka jest możliwa do aktywowania z poziomu aplikacji Garmin Connect na smartfonie. Ustawienia znajdują się przy funkcji śledzenia cyklu owulacyjnego i dostępne są na zegarkach Garmin z serii Venu, Vivoactive, Forerunner oraz Fenix. Jeśli nie macie tej opcji, to można pobrać ją ze sklepu Connect IQ wewnątrz aplikacji Garmina.

I powiem szczerze, że jest to świetny krok ze strony tego producenta. Pamiętam jak moja żona była w ciąży (w zeszłym roku) i w aplikacji mobilnej, a także na kartkach zapisywała masę informacji na temat jej przebiegu (by potem wszystko móc przekazać lekarzowi prowadzącemu). Teraz te informacje będzie mogła wprowadzać z poziomu nadgarstka.

Co myślicie o nowej funkcji w zegarkach Garmin?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!