Gboard znowu dostanie nowy wygląd

Gboard znowu dostanie nowy wygląd

Jeśli masz telefon z Androidem to jestem pewien, że na 90% korzystasz z klawiatury Google, która aktualnie nazywa się Gboard. Jak się okazuje, aplikacja ta doczeka się całkiem sporej aktualizacji.

Gboard (kiedyś Klawiatura Google) to chyba najlepsza aplikacja klawiatury na Androida. Ba! Nawet kilkanaście tygodni temu szukałem dla niej godnego zastępcy (chcąc nieco bardziej odciąć się od Google), jednak nic nie znalazłem – po prostu Gboard rozjeżdża konkurencję pod względem wygody, funkcjonalności, obsługi wielu języków oraz wyglądu. Jak się okazuje, klawiatura ta ma się stać jeszcze lepsza, a raczej powinienem powiedzieć: piękniejsza.

Warto zobaczyć: Google oddzieli Chrome Browser od Chrome OS. Posłuży temu projekt Lacros

Gboard z nowym wyglądem

Jak się okazuje, Google pracuje nad nowym designem klawiatury Gboard i już pierwsi testerzy wersji Beta mogą się z nim zapoznać. Użytkownicy aplikacji w odsłonie 9.8.07 zauważą, że zamiast czcionki Roboto widnieje Product Sans, która jest zgodna z aktualnymi wytycznymi nowego Material Design. Dodatkowo granice między klawiszami (o ile mamy włączone) są znacznie mniej zauważalne i wtapiają się w tło. Literki natomiast wyglądają na nieco bardziej wytłuszczone. Shift oraz przycisk do zmiany na klawiaturę numeryczną również się nieco różnią, bowiem od teraz mają ciemniejsze tło. Podobne zmiany znajdziemy w trybie ciemnym.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Gboard to zdecydowanie jedna z najlepszych klawiatur na Androidzie i ciężko znaleźć dobry zamiennik. Co prawda, Microsoft SwiftKey również prezentuje się całkiem nieźle, jednak nigdy nie potrafiłem się do niej przyzwyczaić.

Z jakiej klawiatury na telefonie korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!