Gearbest nie działa. Wygląda na to, że to koniec sklepu

gearbest

Gearbest to jeden z szerzej znanych chińskich sklepów. Przez ostatnie lata można było tam zakupić chociażby telefony oraz inne produkty popularnych chińskich producentów takich jak Xiaomi. Ta chińska platforma przez lata była konkurencją dla Aliexpress, ale zdaje się, że właśnie zakończyła swoją działalność. Strona internetowa nie działa? Co jest tego powodem?

Gearbest ogłosi upadłość?

Jak podaje źródło, niedostępny Gearbest to następstwo problemów finansowych firmy Global Top E-Commerce Co., Ltd. będącej właścicielem sklepu. Według CNX Software przez ostatnie lata odnotowywała ona wyłączne straty i zmierza prosto do ogłoszenia bankructwa. Nieoficjalnie podaje się, że wszyscy pracownicy Gearbest zostali już zwolnieni.

Dobreprogramy.pl dotarły do informacji, wedle których problemy sklepu można było zauważyć już na początku tego roku. Chodzi o liczbę zatrudnionych pracowników, których w 2021 roku było jedynie 500, a w 2017 i 2018 roku ponad 3 tysiące. Widać, że obecnie nikt “nie opiekuje się” sklepem, ponieważ strona internetowa nie działa, a także na fanpage’u na Facebooku już w lipcu przestały pojawiać się nowe posty. Są za to narzekający w komentarzach klienci, którzy nie dostali swoich zamówień.

Niestety nie jest to dobra wiadomość dla osób, które w ostatnim czasie zdecydowały się na zakup w sklepie Gearbest. Myślę, że jeśli upadek firmy zostanie potwierdzony, to ubieganie się o zwrot lub realizację gwarancji może być utrudnione lub niemożliwe. Nie ma jednak jeszcze oficjalnych informacji w tym temacie. Z pewnością będziemy monitorować tę sytuację.

Źródło: dobreprogramy.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!