GGwallet to nowy wirtualny portfel w komunikatorze GG

gg gadu gadu

Rozpoczęły się beta testy GGwallet, nowego wirtualnego portfela wprowadzonego przez Gadu-Gadu, znany polski komunikator internetowy. Ta innowacyjna usługa fintechu pozwoli użytkownikom wygodnie przyjmować płatności i płacić bezpośrednio z ich kont GG. W obecnej fazie, GGwallet jest dostępny dla użytkowników GG na system mobilny Android i funkcjonuje jako skarbonka do zbiórek, ale w planach są kolejne, znacznie bardziej zaawansowane możliwości.

Funkcje GGwallet

Aby dołączyć do testów, konieczne jest posiadanie numeru GG. Użytkownicy mogą pobrać komunikator z Google Play, założyć numer GG i go zweryfikować. Następnie, w Google Play należy kliknąć w przycisk “Dołącz do testów” i aktywować GGwallet w aplikacji.

GGwallet ma na celu stać się międzynarodowym instrumentem płatniczym umożliwiającym między innymi międzynarodowe przekazy pieniężne, płatności P2P pomiędzy użytkownikami GG oraz generowanie wirtualnych kart płatniczych.

GGwallet będzie początkowo dostępny tylko na terenie Polski, ale jako usługa płatnicza nadzorowana przez Krajową Instytucję Płatniczą, ma zezwolenie na wprowadzenie takiej usługi płatniczej w całej Unii Europejskiej.

GGwallet to nowy wirtualny portfel w komunikatorze GG

Dla kogo jest GGwallet?

Z powodu rygorystycznych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, GGwallet będzie dostępny tylko dla użytkowników, którzy nie są anonimowi i zostali zweryfikowani przez Fintecom. Po przekroczeniu sumy wpłat wynoszącej 4 500 zł, konieczna będzie dodatkowa weryfikacja użytkownika. Każdy użytkownik będzie mógł posiadać tylko jeden GGwallet.

GGwallet będzie miał szerokie zastosowanie. Na przykład, inni użytkownicy lub osoby nieposiadające GG, będą mogły wpłacać pieniądze na konto użytkownika GGwallet na różne okazje, wpłacać składki, skanować kod QR i przelać napiwek za obsługę w restauracji, wspierać influencerów i wiele innych. W dalszej perspektywie wprowadzone będą płatności pomiędzy użytkownikami.

Opłaty

Korzystanie z GGwallet jest bezpłatne. Wszystkie wpłaty są wolne od opłat lub prowizji. Wypłata środków z GGwalletu może zostać zainicjowana, jeżeli wartość wypłacanej kwoty wynosi co najmniej 50,00 zł. Wpłaty na rzecz skarbonki są pomniejszane o opłatę w wysokości 0,50 zł od każdej wpłaty dokonanej z powiązanego rachunku bankowego, oraz o opłatę w wysokości 0,50 zł + 5% wartości każdej wpłaty, dokonanej z innego rachunku.

GGwallet to interesujący krok w przyszłość dla Gadu-Gadu, wprowadzając innowacyjne usługi płatnicze bezpośrednio do komunikatora. To kolejny przykład, jak firmy technologiczne mogą przekształcić sektor finansowy i zmieniać sposób, w jaki przeprowadzamy transakcje online.

Źródło: gg.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!