Budżetowy smartfon i wymienna bateria? To oferuje Gigaset GS5 LITE

Gigaset GS5 LITE
Gigaset GS5 LITE

Nie wiem czy pamiętacie, ale jeszcze 10 lat temu większość smartfonów oferowała wymienną baterię. Dzisiaj natomiast jest to tylko pewnego rodzaju wspomnienie. Ale nie w przypadku marki Gigaset i modelu GS5 LITE!

Gigaset GS5 LITE to budżetowy smartfon z wymienną baterią

Gigaset to niemiecka marka smartfonów, która ten fakt często wykorzystuje w swoich materiałach promocyjnych. Gigaset GS5 LITE oferuje procesor MediaTek Helio G85 oraz ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości Full HD+. Frontowa kamerka została schowana w kształcie łezki w wyświetlaczu. Nie można zapomnieć o 4 GB RAM-u oraz o 64 GB wbudowanej pamięci na dane.

Gigaset GS5 LITE
Gigaset GS5 LITE

Producent chwali się również obsługą Dual SIM oraz slotem na kartę pamięci do 512 GB. Nie zabrakło NFC, czytnika linii papilarnych oraz 3,5 mm złącza słuchawkowego. No i tak, możemy zdjąć tylną klapkę, a następnie wyjąć baterię. Tę, tak jak to było kiedyś, możemy swobodnie wyciągnąć i na przykład włożyć kolejną. Dodatkowo ogniwo to obsługuje szybkie ładowanie o mocy 18 W z wykorzystaniem portu USB-C.

Gigaset GS5 LITE
Gigaset GS5 LITE

Należy też wspomnieć o Bluetooth 5.0 oraz o dwóch aparat z tyłu – jeden ma 48 MP, a drugi 8 MP (szeroki kąt). Na froncie natomiast kamerka do selfie ma również 8 MP. Co ważne, telefon pracuje pod kontrolą Androida 12. Jego wymiary to 157,7 x 74,8 x 10,7 mm. Smartfon waży 205 g.

Telefon został wyceniony w Niemczech na 249 EUR, co daje niecałe 1200 złotych. Póki co, nie wiemy czy będzie on dostępny w Polsce, ale całkiem możliwe, że tak się stanie. Powodem jest fakt, że inne produkty tej marki już były dostępne na polskich półkach sklepowych.

Źródło: Gigaset

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!