Globalne warianty Redmi 10X 5G oraz 10X Pro 5G mogą trafić na rynek z MediaTek Dimensity 800

Globalne warianty Redmi 10X 5G oraz 10X Pro 5G mogą trafić na rynek z MediaTek Dimensity 800

Nowe smartfony Redmi zadebiutowały pod koniec maja tego roku. Modele oznaczone jako 10X 5G oraz 10X Pro 5G zostały stworzone z myślą o rynku chińskim, ale wszystko wskazuje na to, że doczekamy się także globalnej wersji tych urządzeń. Co ciekawe będą się one jednak nieznacznie różnić specyfikacją!

Globalne wersje średniaków Redmi otrzymają słabszy procesor?

Informacje na ten temat zostały odnalezione w Google Play Console. Dla przypomnienia Redmi 10X 5G oraz Redmi 10X Pro 5G stworzone z myślą o rynku chińskim działały pod kontrolą MediaTeka Dimensity 820. Wszystko wskazuje na to, że w globalnych wersjach znajdziemy słabszego MediaTeka Dimensity 800. Ciężko powiedzieć co jest powodem takiej decyzji. Bardzo możliwe, że submarka Xiaomi chce zaoferować użytkownikom jeszcze niższą cenę tych urządzeń, ale jednocześnie nie jestem pewny czy informacja ta spodoba się samym fanom marki. Oczywiście nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji.

Najprawdopodobniej cała reszta specyfikacji nie ulegnie jakiejkolwiek zmianie. Co za tym idzie na froncie obu smartfonów znajdziemy ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala oraz rozdzielczości FullHD+. MediaTek Dimensity 800 będzie wspierany przez 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostaną przeznaczone 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. W Redmi 10X 5G znajdziemy potrójny aparat, a dokładniej oczko 48 Mpix, obiektyw ultaszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw do zdjęć typu makro 2 Mpix. W wariancie z “Pro” w nazwie wykorzystano cztery aparaty. Dodatkowym oczkiem jest teleobiektyw 8 Mpix oferujący 3-krotny zoom optyczny, a zdjęcia typu makro wykonywane są przy pomocy aparatu 5 Mpix.

Zobacz także: Vivo V19 Neo oficjalnie zaprezentowany. Kolejny średniak trafia na rynek!

Całość działa dzięki baterii o pojemności 4520 mAh. Oczywiście data premiery globalnej wersji Redmi 10X 5G oraz 10X Pro 5G pozostaje tajemnicą. Bardzo możliwe, że submarka Xiaomi będzie chciała po raz kolejny zaskoczyć samych użytkowników bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Liczę na to, że doczekamy się także wprowadzenia tych modelu na rynek naszego kraju!

Co myślicie o Redmi 10X 5G oraz Redmi 10X Pro 5G? Czekacie na wprowadzenie tych urządzeń na rynek globalny? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!