Głośnik Xiaomi z Asystentem Google już jest!

Głośnik Xiaomi z Asystentem Google już jest!

Firma Xiaomi właśnie wypuściła na rynek najnowszy głośnik Mi Smart Speaker, który będzie obsługiwał Asystenta Google. Czy doczekamy się go niebawem w Polsce?

Sporo głośników na rynku…

Xiaomi zdaje sobie sprawę, że na rynku znajduje się już spora ilość głośników z Asystentem Google. Odpowiadają jednak, że głośnik przeznaczony jest aktualnie specjalnie na rynek indyjski. Wydaje mi się, że użytkownicy z Indii będą zadowoleni z najnowszego Mi Smart Speaker.

Głośnik Xiaomi z Asystentem Google już jest!

Specyfikacje sprzętu.

Najnowszy inteligentny głośnik firmy posiada sterownik dźwięku 64,5mm i moc 12W – nie jest to najlepsza moc dla głośnika, chociaż patrząc na jego cenę, jest to akceptowalne. Oprócz tego posiada on również procesor TAS5805M, który według producenta oferuje nam niskie zniekształcenia dźwięku. Ma on także wielopasmowy algorytm dynamicznej odpowiedzi oraz dostrojony dźwięk DTS. Jeśli zaś chodzi o jego wygląd wizualny jest on podłużny i posiada metalową siatkę z matowym wykończeniem – w moje gusta estetyczne nawet trafił. Wszystkie przyciski w głośniku są dotykowe, co jest całkiem przyjemną dla oka opcją.

Głośnik Xiaomi z Asystentem Google już jest!

Ciekawe dodatkowe opcje głośnika.

Oczywiście połączyć do sprzętu możemy się zarówno za pomocą WiFi jak i Bluetooth – co raczej nie jest dużym zdziwieniem. Xiaomi daje możliwość sparowania dwóch głośników Mi Smart Speaker co sprawia, że mogą one służyć jako zamiennik dźwięku stereo podczas oglądania telewizji. Posiada on również wbudowany Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie programów, filmów i muzyki na inne urządzenia.

Głośnik Xiaomi z Asystentem Google już jest!

Cena głośnika.

Cena głośnika jest w miarę akuratna do tego co sobą reprezentuje i jakie specyfikacje posiada. Nie są one najlepsze, ale posiada on Asystenta Google, co z pewnością podbija cenę. Aktualnie wynosi ona 81 USD czyli około 315 zł, jednak Xiaomi przygotowało promocję dla pierwszych kupujących i na starcie głośnik będzie można dostać za jedyne 47 USD czyli 180 zł!

Skusicie się na najnowszy głośnik Xiaomi? Dajcie znać!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!