Nadchodzi nowy Gmail i będzie idealny do pracy zdalnej

gmail for work

Ostatnie miesiące pokazały, jak ważne są dla ludzi platformy pozwalające na wygodną wymianę plików, wiadomości czy na grupowe rozmowy głosowe. Z odpowiednich usług korzystać musieli nie tylko pracownicy działu IT, ale również uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy i wiele innych osób. Dlatego też Google pracuje nad prawdziwym kombajnem kryjącym się pod nazwą Gmail for Work.

Google oferuje wiele aplikacji, które ułatwiają pracę zdalną. Ba! Te programy są naprawdę dobre, bogate w opcje i proste w obsłudze. Niestety, jest ich tak dużo, że czasami ciężko zapamiętać co do czego służy. Dlatego też gigant postanowił to nieco ułatwić, a zarazem ulepszyć.

Warto przeczytać: Discord już nie jest czatem dla graczy, a miejscem do rozmów

Gmail for Work

Jak mówią plotki, Google pracuje nad kompletnie nową aplikacją, w której mają być złączone różne usługi, chociażby skrzynka pocztowa Gmail, komunikator internetowy, pokoje na wzór Discorda lub Slacka, a także rozmowy wideo. Między platformami będziemy mogli przełączać się dzięki zakładkom umieszczonym na dolnym pasku. Gmail for Work ma również automatycznie sortować maile na te priorytetowe i na te mniej ważne. Warto również wspomnieć o ścisłej integracji z Google Drive, Google Calendar oraz z pakietem biurowym Google’a.

Jasno możemy dostrzec, że Gmail for Work ma być konkurencją dla istniejących już tego typu usług, chociażby Microsoft Teams, Slack czy nawet Discord. Choć gigant przespał pierwsze (i chyba pod tym kątem najważniejsze) miesiące pandemii, tak jest tego świadomy, że to jeszcze nie jest koniec i prawdopodobnie wiele ludzi będzie pracowało zdalnie. Póki co nie wiemy kiedy Gmail for Work zostanie udostępniony, jednak myślę, że stanie się to w miarę szybko.

Z jakiej platformy do pracy zdalnej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!