GNOME 42.3 wydane! Co takiego wprowadzono?

GNOME 42
GNOME 42 w Fedora 36

GNOME 42 jest dostępne na rynku już od jakiegoś czasu. Deweloperzy wydali już kolejne wydanie wewnętrzne z poprawkami błędów pod nazwą GNOME 42.3.

GNOME 42.3 oficjalnie

GNOME 42 to aktualnie najnowsze środowisko graficzne GNOME, które znajdziemy chociażby w Fedorze 36. Jest to ważne wydanie, bowiem zauważamy tam większą integrację z GTK4 i LibAdwaita. GNOME 42.3 to wydanie wewnętrzne, które ma chociażby naprawić znane problemy.

GNOME 42.3 to między innymi poprawki związane z nowym interfejsem do robienia zrzutów ekranu gdy katalogi XDG są wyłączone oraz jest uruchomiona klawiatura ekranowa. Poprawiono również style wysokiego kontrastu oraz układ klawiatury ekranowej belgijskiej. Widok Overview od teraz będzie się automatycznie chował, kiedy wybierzemy opcję Pokaż szczegóły.

GNOME 42
GNOME 42

Nowy GNOME Software ma jeszcze lepiej radzić sobie z obsługą aplikacji Flatpak. Mutter również dostał naprawdę sporo poprawek dotyczących serwera wyświetlania Wayland. Natomiast zakładka Połączenia w ustawieniach systemowych nie powinna się crashować, kiedy rozłączamy się z siecią WiFi, która ma znak & w nazwie. Naprawiono też problemy z pamięcią wynikające z nieudanej synchronizacji podczas usuwania haseł w przeglądarce GNOME Web.

Zmian jest o wiele więcej i wszystkie wypisane znajdziecie >>tutaj<<. Jeśli korzystacie z Arch Linux, Manjaro Linux czy Fedora 36, to nowy update zapewne pojawi się już niedługo.

Źródło: 9To5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!