GNOME 45.1 wydane. Co takiego naprawiono?

GNOME 45
GNOME 45

GNOME 45 to bardzo ciekawe wydanie tego środowiska graficznego dla systemów Linux. Właśnie opublikowano pierwszą wersję punktową, czyli GNOME 45.1.

GNOME 45.1 już jest

GNOME 45.1 to wydanie punktowe, którego zadaniem jest dodanie pewnych usprawnień czy naprawa błędów. Dlatego też GNOME 45.1 nie należy traktować jako coś dużego. Wróćmy jednak do zmian. W GNOME Software dodano lepsze sprawdzanie uprawnień Flatpak, możliwość zgłaszania błędów związanych z PackageKit GPG w GUI i kilka innych poprawek.

W GNOME 45.1 w ustawieniach zobaczymy też więcej typów procesorów. Przywrócono również funkcję “Wyłącz wpis DNS, jeśli opcja automatycznego DNS jest włączona”. Poprawki dotyczą również aplikacji Kalendarz, mowa o poprawnym odczytywaniu formatu 12-godzinnego i 24-godzinnego poprzez portal.

GNOME 45.1 wydane. Co takiego naprawiono?
GNOME 45

Co ważne, pozbyto się problemu w Nautilus, który crashował aplikację podczas odmontowywania dysków. Menedżer plików doczekał się też innych poprawek, które znacznie powinny wpłynąć na doświadczenia z użytkowania. Dodano też zmiany w Orca, GNOME Maps i libnotify.

GNOME 45.1 powinno pojawić się w Waszych dystrybucjach lada moment. Warto dodać, że aktualizacja do GNOME 45.2 jest planowana jeszcze na 2023 rok.

O środowisku GNOME więcej dowiecie się >>stąd<<.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!