GoClever znika z polskiego rynku. Firma ogłasza upadłość

GoClever znika z polskiego rynku. Firma ogłasza upadłość

GoClever, choć nie była to zbyt popularna polska marka, tak zawsze sobie gdzieś tam istniała. Firma ta oferowała chińskie, generyczne urządzenia, na które to naklejała swoje logo. Model ten musiał się nawet sprawdzać, bowiem wielokrotnie widziałem jak ludzie korzystają z ich tanich tabletów. Niestety, ten stan musiał się kiedyś skończyć i polska marka ogłasza upadłość.

To koniec dla polskiej marki GoClever

Smartfony czy tablety od Goclever nie wyróżniały się niczym specjalnym – były nadwyraz tanie i oferowały najczęściej średniej jakości podzespoły. Nie ma co jednak narzekać – nie były to projekty Polaków, a “typowe”, najtańsze chińskie urządzenia, na które marka naklejała swoje logo. Dokładnie te same produkty można znaleźć w chińskich elektromarketach, ale z inną nazwą. Często jednak sprzęt GoClever oferowany był w najtańszych abonamentach lub jako dodatek do jakiegoś pakietu (na przykład tablet).

Niestety, taki model prawdopodobnie nie wytrzymał ekspansji chińskich marek na nasz rynek. Wszak już od dłuższego czasu oficjalnie działają u nas takie brandy jak Xiaomi i inne.

O upadłości firma poinformowała na swojej stronie internetowej. Z fragmentem wpisu możecie zapoznać się poniżej (całość >tutaj<). Wartym zaznaczenia jest temat napraw gwarancyjnych – urządzenia, które już trafiły na serwis, ale nie zostały naprawione, powrócą w takim stanie do swoich właścicieli.

Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Ogłoszenie nie zostało jeszcze opublikowane. Powiadomienie o tym fakcie zostanie zamieszczone na stronie Spółki bezpośrednio po ukazaniu się obwieszczenia w MSiG. Więcej szczegółów dotyczących serwisu pod numerem telefonu: 61 646 02 50 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15).

Warto przypomnieć, że GoClever to nie tylko smartfony i tablety, ale również sprzęt audio, pojazdy elektryczne, smartwatche, kamery sportowe, drony, a nawet akcesoria samochodowe. O podobny model biznesowy są oparte inne polskie marki, chociażby Manta czy Kruger&Matz.

Mieliście jakiś sprzęt od GoClever? Jak go wspominacie? Dajcie znać w komentarzu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!