GOG aktualizuje swój regulamin. Od teraz mamy 30 dni na zwrot gier!

gog

Zapewne wszyscy gracze doskonale znają GOG.com. Teraz regulamin tego serwisu został zaktualizowany i bez wątpienia przypadnie on do gustu wszystkim użytkownikom. Kupiliście grę, która nie przypadła wam do gustu? Teraz będziecie mogli ją zwrócić aż do 30 dni!

Nowa polityka zwrotów GOG

Zapewne wszystkie osoby, które posiadają konto na tej platformie otrzymały już maila z informacjami na temat zmian regulaminu, ale bez wątpienia nie wszyscy zajrzeli do tej wiadomości. Zgodnie z nowym regulaminem GOG pozwala na zwrot zakupionych gier aż do 30 dni od zakupu. W przypadku zakupu gier w przedsprzedaży liczy się 30 dni od premiery danej produkcji. Co ciekawe i jednocześnie najważniejsze nie ważne jest to ile godzin spędzimy grając w daną grę. Tym samym jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić czy dana produkcja przypadła nam do gustu i w momencie, gdy wiemy, że już nigdy więcej jej ie uruchomimy najzwyczajniej w świecie ją zwrócić.

Dokładnie tak samo wygląda sytuacja w przypadku zakupów zestawów czy pakietów promocyjnych. Nie jesteśmy w prawdzie w stanie oddać jedynie części gier z zestawu, ale cały zestaw możemy bezproblemowo zwrócić. Środki zostaną zwrócone na nasze konto bankowe w ciągu kilku dni lub pojawią się na koncie GOG w ciągu kilku chwil i będziemy w stanie je wykorzystać na zakup kolejnych gier.

Zobacz także: PlayStation 5 będzie droższe od swojego poprzednika. Czy wyższa cena wpłynie na spadek sprzedaży?

Oczywiście GOG zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia zwrotu w momencie, gdy któryś z użytkowników dokonywałby zwrotów zbyt często. Wprawdzie nie ma limitu zwrotów na jedno konto, ale, jak w większości przypadków, musimy zachować zdrowy rozsądek. Niemniej jednak mi niejednokrotnie zdarzyło się kupić grę, w którą zagrałem przez kilka godzin po czym stwierdziłem, że produkcja ta najzwyczajniej w świecie mi się nie podoba. I tutaj należą się brawa GOG, ponieważ wychodzi ona na przeciw graczom i ułatwia im życie. Miejmy nadzieję, że już niedługo także inne platformy pójdą tą drogą!

Co myślicie o nowym regulaminie GOG dotyczącym zwrotów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!