PlayStation 5 będzie droższe od swojego poprzednika. Czy wyższa cena wpłynie na spadek sprzedaży?

PlayStation 5 będzie droższe od swojego poprzednika. Czy wyższa cena wpłynie na spadek sprzedaży?

Bez wątpienia PlayStation 5 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości tego roku. Konsola ta trafi na rynek najprawdopodobniej w grudniu i na jej temat wiemy coraz to więcej. Oczywiście nadal Sony nie ujawniło wszystkich informacji i stara się utrzymać jak najwięcej w tajemnicy. Teraz analitycy z Bloomberg dzielą się informacjami o cenie konsoli!

PlayStation 5 nie będzie tanie

Sony już teraz stara się robić jak największe zapasy pamięci DRAM czy Flash, aby móc ruszyć z masową produkcją i jednocześnie tym sposobem producent stara się uniknąć sytuacji, w której konieczny byłby przestój w dostawach przez zbyt dużą popularność sprzętu. Sama końcowa cena PlayStation 5 będzie bez wątpienia wyższa przez zupełnie nowy system chłodzenia. Chłodzenie to jest koniecznością, ponieważ nowe podzespoły oferujące jeszcze większą wydajność osiągały zbyt duże temperatury przy wykorzystaniu systemu odprowadzania ciepła z PlayStation 4. Przejdźmy jednak do samej ceny.

PlayStation 5 będzie droższe od swojego poprzednika. Czy wyższa cena wpłynie na spadek sprzedaży?

Według analityków Bloomberg PlayStation 5 ma zostać wycenione w dniu premiery w Stanach Zjednoczonych na 470 dolarów czyli około 1860 zł. Jeśli cena ta okaże się faktem to bardzo możliwe, po doliczeniu kosztów importu, podatków czy ceł, że w Polsce za nową konsolę Sony trzeba będzie zapłacić sporo ponad 2000 zł. Dla porównania PlayStation 4 na początku kosztowało 380 dolarów. Oczywiście ceny całej elektroniki idą w górę, ale według wcześniejszych zapewnień samego producenta cena PS5 miała być porównywalna do poprzednika lub nawet niższa.

Zobacz także: Poznaliśmy tytuły gier dostępny w lutym w PlayStation Plus!

Według przedpremierowych przecieków PlayStation 5 ma oferować nawet czterokrotnie większą wydajność niż poprzednia generacja. Sam czekam z niecierpliwością na tę premierę i liczę, że Sony faktycznie czymś nas zaskoczy. Oczywiście w podobnym czasie na rynek trafi także konkurencyjny sprzęt Microsoftu, a co za tym idzie konsolowi gracze będą mieli ciężki orzech do zgryzienia i będą musieli się zastanowić co kupić.

Co myślicie o cenie PlayStation 5? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!